Wkrótce ostateczna wersja projektu ordynacji podatkowej

autor: Łukasz Zalewski14.11.2018, 07:50; Aktualizacja: 14.11.2018, 07:58
paragraf prawo

W najbliższych dniach powinna powstać ostateczna wersja projektu.źródło: ShutterStock

 W opinii Rady Legislacyjnej przy premierze należy zarzucić prace nad projektem nowej ordynacji podatkowej. Innego zdania jest Rządowe Centrum Legislacji.

Mimo tej różnicy ocen w ubiegłym tygodniu, podczas konferencji uzgodnieniowej w Ministerstwie Finansów, udało się wypracować kształt projektu nowej ordynacji. Pozostały jedynie kwestie związane z cyfryzacją i elektronizacją.

W najbliższych dniach powinna powstać ostateczna wersja projektu. Będzie ona uwzględniać niektóre uwagi resortów i innych rządowych instytucji.

– Opinia Rządowego Centrum Legislacji była bardzo twórcza i konstruktywna. Wiele z jego uwag będzie uwzględnionych w projekcie. Nie można tego natomiast powiedzieć o bardzo krytycznej opinii Rady Legislacyjnej. Jest nierzetelna – uważa prof. Leonard Etel, przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, która przygotowała projekt nowej ordynacji podatkowej.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane