statystyki

Prawnik i analityk nie budują wiatraka. Ich najęcia sie nie wlicza do kosztów

autor: Patrycja Dudek07.11.2018, 07:00; Aktualizacja: 07.11.2018, 08:24
Wiatraki

Wczoraj WSA po raz trzeci wydał w tej sprawie wyrok. Tym razem potwierdził orzeczenie NSA. Zrobił to w trybie autokorekty. Sędzia Sylwester Golec wyjaśnił, że poprzednie orzeczenie zostało wydane na skutek błędu. Wyrok jest nieprawomocny.źródło: ShutterStock

Nie każdy wydatek związany z wytworzeniem środka trwałego zwiększy jego wartość początkową – orzekł wczoraj Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.

Chodziło o spółkę budującą farmę wiatrową. W tym celu zaciągnęła ona długoterminowy kredyt. Uzyskanie go wymagało spełnienia wielu warunków stawianych przez banki, głównie w związku z wymaganym poziomem zabezpieczenia finansowego. Potrzebne były m.in. wkład własny, analizy prawne i formalne projektu, zatrudnienie zaakceptowanego przez bank doradcy technicznego itp.

Wszystko to wymagało od spółki poniesienia wydatków na doradztwo (finansowe, prawne, podatkowe, bankowe, księgowe), usługi notarialne (związane z dokonaniem formalnych zabezpieczeń przewidzianych w umowie kredytowej), usługi tłumaczy (bo członkowie zarządu nie byli Polakami), wynagrodzenie banku (odsetki, opłata za zaangażowanie) itd.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane