Własne licencje też z ulgą B+R

autor: Agnieszka Pokojska05.11.2018, 11:00; Aktualizacja: 05.11.2018, 11:43
Z przepisów dotyczących ulgi B+R wynika wprost, że mogą z niej korzystać tylko podatnicy, którzy osiągają przychody z innego źródła niż zyski kapitałowe.

Z przepisów dotyczących ulgi B+R wynika wprost, że mogą z niej korzystać tylko podatnicy, którzy osiągają przychody z innego źródła niż zyski kapitałowe.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy, którzy zbywają prawa wytworzone we własnym zakresie, np. do programów komputerowych, będą mogli bez obaw korzystać z preferencji na badania i rozwój.

Stanie się tak wskutek nowelizacji przepisów o PIT i CIT. Zmieniony zostanie art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a ustawy o CIT. Przepis ten będzie jasno wskazywał, że do zysków kapitałowych nie zalicza się przychodów z praw wytworzonych przez podatnika.

Dziś nie ma takiego wyłączenia. Powstały więc wątpliwości, czy firma, która zarabia na wytworzonych przez siebie prawach majątkowych (np. autorskich, pokrewnych, licencjach), może korzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową (B+R).


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane