NSA ma wydać kolejną uchwałę w sprawie przedawnienia

autor: Patrycja Dudek31.10.2018, 17:00

Poszerzony skład NSA odpowie, czy zawiadomienie o wszczęciu postępowania karnoskarbowego powinno być doręczane podatnikowi, czy jego pełnomocnikowi.

Jak wyjaśniła wczorajsze postanowienie sędzia Danuta Oleś, uchwała jest konieczna w związku z rozbieżnym orzecznictwem. – Część składów orzekających Naczelnego Sądu Administracyjnego uznaje, że jeśli podatnik ma pełnomocnika, to on powinien zostać zawiadomiony. Inne, że jeśli organ wydający zawiadomienie nie prowadzi postępowania z udziałem tego pełnomocnika, to powinien zawiadamiać podatnika – wyjaśniła sędzia Oleś.

O konieczności doręczenia zawiadomienia – jako warunku zawieszenia biegu 5-letniego terminu przedawnienia – orzekł Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 17 lipca 2012 r. (sygn. akt P 30/11).


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Bert(2018-10-31 20:24) Zgłoś naruszenie 70

    Gdyby takie rzeczy działy się na poziomie organów administracyjnych to był krzyk o niekompetencji, a jak tego rodzaju niczym nie uzasadniona rozbieżność wykwitła w NSA, no to szacowne gremium zasiądzie , włoży na tęgie głowy birety, każe zgromadzonym wstać - i orzeknie, że czarne jest czarne, białe białe, a d.. zawsze z tyłu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane