statystyki

NSA ma wydać kolejną uchwałę w sprawie przedawnienia

autor: Patrycja Dudek31.10.2018, 17:00

Poszerzony skład NSA odpowie, czy zawiadomienie o wszczęciu postępowania karnoskarbowego powinno być doręczane podatnikowi, czy jego pełnomocnikowi.

Jak wyjaśniła wczorajsze postanowienie sędzia Danuta Oleś, uchwała jest konieczna w związku z rozbieżnym orzecznictwem. – Część składów orzekających Naczelnego Sądu Administracyjnego uznaje, że jeśli podatnik ma pełnomocnika, to on powinien zostać zawiadomiony. Inne, że jeśli organ wydający zawiadomienie nie prowadzi postępowania z udziałem tego pełnomocnika, to powinien zawiadamiać podatnika – wyjaśniła sędzia Oleś.

O konieczności doręczenia zawiadomienia – jako warunku zawieszenia biegu 5-letniego terminu przedawnienia – orzekł Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 17 lipca 2012 r. (sygn. akt P 30/11).


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Bert(2018-10-31 20:24) Zgłoś naruszenie 70

    Gdyby takie rzeczy działy się na poziomie organów administracyjnych to był krzyk o niekompetencji, a jak tego rodzaju niczym nie uzasadniona rozbieżność wykwitła w NSA, no to szacowne gremium zasiądzie , włoży na tęgie głowy birety, każe zgromadzonym wstać - i orzeknie, że czarne jest czarne, białe białe, a d.. zawsze z tyłu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane