Prokuratury rekrutują armię podatkowców

autor: Mariusz Szulc29.10.2018, 07:11; Aktualizacja: 29.10.2018, 08:06
podatki, formularz, kalkulator

Ewa Bialik zapewniła w rozmowie z DGP, że żadnych odgórnych instrukcji w tej sprawie nie było.źródło: ShutterStock

W internecie pojawił się prawdziwy wysyp ofert zatrudnienia ekspertów finansowo-skarbowych w prokuraturach regionalnych i okręgowych.

Nowych pracowników lub stażystów szukają m.in. prokuratury regionalne w: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu oraz Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Oczekują pomocy w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych dotyczących spraw gospodarczych (głównie podatkowych). Nacisk jest kładziony zarówno na dobrą znajomość „mechanizmów ekonomicznych” (np. poznańska prokuratura okręgowa), jak i „analizę danych zawartych w deklaracjach podatkowych VAT, systemie VIES oraz zabezpieczonej dokumentacji bankowej” (warszawska prokuratura regionalna).

Na wojnie potrzebni żołnierze


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • księgowy(2018-10-29 09:22) Zgłoś naruszenie 220

    Mimo,że zawodowo finansami i podatkami zajmuję się prawie 50 lat,ale z uwagi na niespotykany gąszcz przepisów jakie zostały wprowadzone po 1989 roku nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnąć.A co może dopiero zrobić i powiedzieć młody nie doświadczony kandydat do zajmowania się tymi bardzo skomplikowanymi sprawami?.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-10-29 20:55) Zgłoś naruszenie 03

    Zasłużone w mafijnym procederze biurwy skarbowe znajdą bezpieczne i przytulne meliny pod parazollem łańcuchowych ... Do czasu przejścia w stan sPOczynku . A w wolnych chwilach doglądania POciech ustawionych w faszystowskich instytucjach bandyctwa i terroru . A tak de facto , to w tzw. US wiatr hula po korytarzach (gdzie te czasy , kiedy sklepiki sprzedawały lektury POdatkowe , jak świerze bułeczki...) , a cieć tylko spanikowany wylatuje na widok klienta i własną piersią zasłania dostęp do naczelnika ... Stąd to przesunięcie kadr . Bo kadry są najważniejsze ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane