statystyki

Prokuratury rekrutują armię podatkowców

autor: Mariusz Szulc29.10.2018, 07:11; Aktualizacja: 29.10.2018, 08:06
podatki, formularz, kalkulator

Ewa Bialik zapewniła w rozmowie z DGP, że żadnych odgórnych instrukcji w tej sprawie nie było.źródło: ShutterStock

W internecie pojawił się prawdziwy wysyp ofert zatrudnienia ekspertów finansowo-skarbowych w prokuraturach regionalnych i okręgowych.

Nowych pracowników lub stażystów szukają m.in. prokuratury regionalne w: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu oraz Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Oczekują pomocy w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych dotyczących spraw gospodarczych (głównie podatkowych). Nacisk jest kładziony zarówno na dobrą znajomość „mechanizmów ekonomicznych” (np. poznańska prokuratura okręgowa), jak i „analizę danych zawartych w deklaracjach podatkowych VAT, systemie VIES oraz zabezpieczonej dokumentacji bankowej” (warszawska prokuratura regionalna).

Na wojnie potrzebni żołnierze


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • księgowy(2018-10-29 09:22) Zgłoś naruszenie 220

    Mimo,że zawodowo finansami i podatkami zajmuję się prawie 50 lat,ale z uwagi na niespotykany gąszcz przepisów jakie zostały wprowadzone po 1989 roku nie jestem w stanie tego wszystkiego ogarnąć.A co może dopiero zrobić i powiedzieć młody nie doświadczony kandydat do zajmowania się tymi bardzo skomplikowanymi sprawami?.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-10-29 20:55) Zgłoś naruszenie 03

    Zasłużone w mafijnym procederze biurwy skarbowe znajdą bezpieczne i przytulne meliny pod parazollem łańcuchowych ... Do czasu przejścia w stan sPOczynku . A w wolnych chwilach doglądania POciech ustawionych w faszystowskich instytucjach bandyctwa i terroru . A tak de facto , to w tzw. US wiatr hula po korytarzach (gdzie te czasy , kiedy sklepiki sprzedawały lektury POdatkowe , jak świerze bułeczki...) , a cieć tylko spanikowany wylatuje na widok klienta i własną piersią zasłania dostęp do naczelnika ... Stąd to przesunięcie kadr . Bo kadry są najważniejsze ...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane