statystyki

Integracja prawnika z kolegami po fachu nie jest kosztem

autor: Mariusz Szulc22.10.2018, 07:48; Aktualizacja: 22.10.2018, 08:08
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie miał jednak wątpliwości, że wydatki na takie spotkania to koszty reprezentacji, których zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o PIT nie można odliczyć od przychodu.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie miał jednak wątpliwości, że wydatki na takie spotkania to koszty reprezentacji, których zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o PIT nie można odliczyć od przychodu.źródło: ShutterStock

Wydatki prawnika na imprezy integracyjne mają charakter reprezentacyjny i nie mogą być odliczone od przychodu – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadał prawnik, który planował uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych organizowanych przez samorządy zawodowe doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów. Sądził, że wydatki, które poniesie z tego tytułu, będzie mógł odliczyć od przychodu z działalności gospodarczej.

Argumentował, że dzięki temu wymieni z innymi ekspertami swoje doświadczenia zawodowe, nawiąże nowe kontakty, a to przełoży się na jego większe przychody. Nie tylko bowiem będzie mógł pozyskać zlecenia od innych doradców podatkowych bądź prawników, ale też sam może delegować na nich zadania w innych miejscowościach, co zaoszczędzi mu kosztów podróży.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sn(2018-10-22 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    Tłumaczenie biznesowo logiczne ,bo takie spotkania maja wpływ na wynik firmy ,dlaczego nie zaliczyć skoro to daje przychody ?.

    Odpowiedz
  • Robert (2018-10-22 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    w pracy u nas szef nam nie oszczędza kasy na integrację i na pewno to sobie odlicza jak może to czemu nie? w końcu to wydatek na firmę. My byliśmy w Lesznie na integracji i lataliśmy w tunelu nie wiem ileszef na to kasy wydał ale wyjazd był przedni

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane