statystyki

Integracja prawnika z kolegami po fachu nie jest kosztem

autor: Mariusz Szulc22.10.2018, 07:48; Aktualizacja: 22.10.2018, 08:08
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie miał jednak wątpliwości, że wydatki na takie spotkania to koszty reprezentacji, których zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o PIT nie można odliczyć od przychodu.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej nie miał jednak wątpliwości, że wydatki na takie spotkania to koszty reprezentacji, których zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o PIT nie można odliczyć od przychodu.źródło: ShutterStock

Wydatki prawnika na imprezy integracyjne mają charakter reprezentacyjny i nie mogą być odliczone od przychodu – stwierdził dyrektor KIS w interpretacji.

Pytanie zadał prawnik, który planował uczestniczyć w spotkaniach integracyjnych organizowanych przez samorządy zawodowe doradców podatkowych, radców prawnych i adwokatów. Sądził, że wydatki, które poniesie z tego tytułu, będzie mógł odliczyć od przychodu z działalności gospodarczej.

Argumentował, że dzięki temu wymieni z innymi ekspertami swoje doświadczenia zawodowe, nawiąże nowe kontakty, a to przełoży się na jego większe przychody. Nie tylko bowiem będzie mógł pozyskać zlecenia od innych doradców podatkowych bądź prawników, ale też sam może delegować na nich zadania w innych miejscowościach, co zaoszczędzi mu kosztów podróży.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sn(2018-10-22 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    Tłumaczenie biznesowo logiczne ,bo takie spotkania maja wpływ na wynik firmy ,dlaczego nie zaliczyć skoro to daje przychody ?.

    Odpowiedz
  • Robert (2018-10-22 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    w pracy u nas szef nam nie oszczędza kasy na integrację i na pewno to sobie odlicza jak może to czemu nie? w końcu to wydatek na firmę. My byliśmy w Lesznie na integracji i lataliśmy w tunelu nie wiem ileszef na to kasy wydał ale wyjazd był przedni

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane