Bony, vouchery i kontrole fiskusa po nowemu

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska10.10.2018, 07:26; Aktualizacja: 10.10.2018, 07:28
Chodzi o nowelizację ustawy o VAT wdrażającą do polskiego prawa unijną dyrektywę bonową oraz o zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.

Chodzi o nowelizację ustawy o VAT wdrażającą do polskiego prawa unijną dyrektywę bonową oraz o zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.źródło: ShutterStock

Firmy telekomunikacyjne rozliczą VAT od kart przedpłaconych już w chwili ich sprzedaży, a urzędnikom fiskusa łatwiej będzie prowadzić kontrole celno-skarbowe. Pozwolą na to dwa przyjęte wczoraj przez rząd projekty ustaw.

Chodzi o nowelizację ustawy o VAT wdrażającą do polskiego prawa unijną dyrektywę bonową (2016/1065) oraz o zmiany w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowelizacja ustawy o KAS poszerza definicję kontrahenta kontrolowanego, czyli podmiotu, u którego fiskus może prowadzić kontrolę krzyżową. Po zmianach kontrolowani będą mogli być nie tylko przewoźnicy towarów, ale też praktycznie każdy podmiot, który choćby pośrednio uczestniczył w transakcji.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane