statystyki

Outsourcing medyczny bez zwolnienia z VAT

autor: Łukasz Zalewski25.09.2018, 16:00
Skoro spółka jest podmiotem prywatnym, to dostawa przez nią gazu medycznego będzie objęta 8-proc. stawką VAT – orzekł NSA.

Skoro spółka jest podmiotem prywatnym, to dostawa przez nią gazu medycznego będzie objęta 8-proc. stawką VAT – orzekł NSA.źródło: ShutterStock

Dostawa gazu medycznego przez prywatną spółkę do lecznicy, która będzie za jego pomocą świadczyć usługi terapii, nie jest zwolniona z VAT – uznał NSA.

Spółka zamierzała świadczyć, wraz z zakładem opieki zdrowotnej, terapię gazem medycznym w celu leczenia niewydolności oddechowej. Spółka miała dostarczać butle z gazem i z kompletnym oprzyrządowaniem do jego dozowania, a wykwalifikowany personel miał go podawać pacjentom. Chory płaciłby za rzeczywisty czas korzystania z terapii.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy spółka ma prawo do zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy o VAT (usługi w zakresie opieki medycznej oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle związanych z opieką medyczną).


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane