statystyki

Outsourcing medyczny bez zwolnienia z VAT

autor: Łukasz Zalewski25.09.2018, 16:00
Skoro spółka jest podmiotem prywatnym, to dostawa przez nią gazu medycznego będzie objęta 8-proc. stawką VAT – orzekł NSA.

Skoro spółka jest podmiotem prywatnym, to dostawa przez nią gazu medycznego będzie objęta 8-proc. stawką VAT – orzekł NSA.źródło: ShutterStock

Dostawa gazu medycznego przez prywatną spółkę do lecznicy, która będzie za jego pomocą świadczyć usługi terapii, nie jest zwolniona z VAT – uznał NSA.

Spółka zamierzała świadczyć, wraz z zakładem opieki zdrowotnej, terapię gazem medycznym w celu leczenia niewydolności oddechowej. Spółka miała dostarczać butle z gazem i z kompletnym oprzyrządowaniem do jego dozowania, a wykwalifikowany personel miał go podawać pacjentom. Chory płaciłby za rzeczywisty czas korzystania z terapii.

Spór z fiskusem dotyczył tego, czy spółka ma prawo do zwolnienia z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18a ustawy o VAT (usługi w zakresie opieki medycznej oraz dostawa towarów i świadczenie usług ściśle związanych z opieką medyczną).


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane