Polski exit tax może być niezgodny z unijną dyrektywą

autor: Łukasz Zalewski24.09.2018, 07:50; Aktualizacja: 24.09.2018, 08:24
Eksperci podatkowi mówią wprost – jeśli Ministerstwo Finansów przeforsuje projekt bez zmian, to polski exit tax może zakwestionować Trybunał Sprawiedliwości UE.

Eksperci podatkowi mówią wprost – jeśli Ministerstwo Finansów przeforsuje projekt bez zmian, to polski exit tax może zakwestionować Trybunał Sprawiedliwości UE.źródło: ShutterStock

TSUE pozwala nałożyć podatek na osoby transferujące majątek do innego kraju. Nie zgadza się jednak na natychmiastowy i bezwzględny pobór daniny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Voxveritas(2018-12-21 06:09) Zgłoś naruszenie 10

    Podobnych bredni bolszewickich nie słyszałem jako żyję. Myślę, że Wołodia Ilicz a nawet A. Gramsci - włoski komunista, ideolog takiego właśnie ogłupiania narodów, będą dumni ze współczesnej europy oczadzonej idiotyzmem i zakłamanej do granic, że z radości znowu zmartwychwstaną ! Przecie brednie o pobieraniu podatków tego rodzaju, niszczą idee podstawowe UE o swobodnym przepływie kapitału i pracy. Wszelkie dewagacje, że jakoby to nie przeczy tym ideom to horrendalne brednie, obnażające patologiczne zidiocenie.ludzi i współczesnego świata.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane