statystyki

Etat i kontrakt nie wykluczają podatku liniowego

autor: Patrycja Dudek19.09.2018, 07:23; Aktualizacja: 19.09.2018, 07:45
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Jeśli czynności w ramach stosunku pracy i działalności gospodarczej pokrywają się tylko w części, to można się rozliczać z fiskusem według stawki 19 procźródło: ShutterStock

Jeśli czynności w ramach stosunku pracy i działalności gospodarczej pokrywają się tylko w części, to można się rozliczać z fiskusem według stawki 19 proc. – orzekł NSA.

Chodziło o specjalistkę chorób dziecięcych. Lekarka poinformowała, że pracuje na oddziale niemowlęcym szpitala na stanowisku starszego asystenta i oprócz tego prowadzi prywatną praktykę. W jej ramach świadczy m.in. dyżury lekarskie w tym samym szpitalu, w którym jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę.

Spór toczył się o prawo do rozliczenia się z dochodu z działalności gospodarczej według liniowej stawki 19 proc. Z art. 9a ust. 3 ustawy o PIT wynika, że z tej formy opodatkowania nie mogą korzystać osoby, które w ramach własnej firmy wykonują usługi odpowiadające czynnościom świadczonym na rzecz obecnego lub byłego pracodawcy.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane