statystyki

Etat i kontrakt nie wykluczają podatku liniowego

autor: Patrycja Dudek19.09.2018, 07:23; Aktualizacja: 19.09.2018, 07:45
podatek, podatki, księgowość, rachunki, dokument, finanse

Jeśli czynności w ramach stosunku pracy i działalności gospodarczej pokrywają się tylko w części, to można się rozliczać z fiskusem według stawki 19 procźródło: ShutterStock

Jeśli czynności w ramach stosunku pracy i działalności gospodarczej pokrywają się tylko w części, to można się rozliczać z fiskusem według stawki 19 proc. – orzekł NSA.

Chodziło o specjalistkę chorób dziecięcych. Lekarka poinformowała, że pracuje na oddziale niemowlęcym szpitala na stanowisku starszego asystenta i oprócz tego prowadzi prywatną praktykę. W jej ramach świadczy m.in. dyżury lekarskie w tym samym szpitalu, w którym jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę.

Spór toczył się o prawo do rozliczenia się z dochodu z działalności gospodarczej według liniowej stawki 19 proc. Z art. 9a ust. 3 ustawy o PIT wynika, że z tej formy opodatkowania nie mogą korzystać osoby, które w ramach własnej firmy wykonują usługi odpowiadające czynnościom świadczonym na rzecz obecnego lub byłego pracodawcy.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane