Badanie sprawozdania finansowego nigdy nie daje absolutnej pewności

autor: Katarzyna Jędrzejewska31.08.2018, 09:21; Aktualizacja: 31.08.2018, 13:20
Rolę biegłego rewidenta pojmuję przede wszystkim jako ochronę interesu publicznego, co w tym przypadku oznacza działanie na rzecz tysięcy interesariuszy, którzy zainwestowali w spółkę. Moim zadaniem, jak każdego członka rady nadzorczej, jest kontrolować zarząd (nowy) i sprawować nadzór nad kontrolą wewnętrzną w zakresie sprawozdania finansowego.

Rolę biegłego rewidenta pojmuję przede wszystkim jako ochronę interesu publicznego, co w tym przypadku oznacza działanie na rzecz tysięcy interesariuszy, którzy zainwestowali w spółkę. Moim zadaniem, jak każdego członka rady nadzorczej, jest kontrolować zarząd (nowy) i sprawować nadzór nad kontrolą wewnętrzną w zakresie sprawozdania finansowego.źródło: ShutterStock

- Boję się, że jeżeli nadzór publiczny będzie czuwać nad wszystkimi firmami audytorskimi, stanie się to kosztem kontroli rynku o charakterze systemowym. Uważam, że obecny nadzór publiczny został skonstruowany prawidłowo i jest wystarczający - mówi Krzysztof Burnos w rozmowie z DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • ABC(2018-09-24 22:50) Zgłoś naruszenie 20

  PRZYCHODY 420mln A UJEMNE PRZEPŁWY OPERACYJNE 286 mln. 200 mln ZYSKU A NIE PŁACI PODATKU TAK TRUDNO ZOBACZYĆ, ŻE COŚ JEST NIE TAK ?! ZDELEGALIZOWAĆ TEN AUDYT. W FINANCIAL TIMES NAPISALI OSTATNIO ŻE AUDYT TO RAK NA FINANSACH ALBO ŻE LACK OF SOCIAL UTILITY :-)))

  Odpowiedz
 • blodbad(2018-09-01 01:42) Zgłoś naruszenie 20

  "Mistrzowskie" zakończenie. Suspens godny Hitchcocka :D

  Odpowiedz
 • gher(2018-08-31 20:17) Zgłoś naruszenie 20

  hahahhaa! Nie mogę tego komentować. Dlaczego? Ponieważ od 22 maja jestem członkiem rady nadzorczej spółki GetBack w restrukturyzacji i przewodniczącym jej komitetu audytu. Dobre. Audytor nie zawinił, KNF zawinił a ja jestem teraz w spółce. Może po to, zeby sprzątać, może żeby przypilnować, by kolejna firma big4 nie musiała się zwijać.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane