statystyki

Celebryta może odliczyć od przychodu więcej niż przeciętny podatnik

autor: Patrycja Dudek30.08.2018, 07:46; Aktualizacja: 30.08.2018, 08:25
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

– Rolą organu jest więc wyjaśnienie wszelkich okoliczności w odniesieniu do poniesionych przez podatniczkę wydatków, a nie w sposób generalny uznanie, że są to wydatki osobiste – podkreśliła sędzia Nasierowska.źródło: ShutterStock

Teza, że wydatki na ubrania i fryzjera są osobiste i nie mogą być zaliczone do podatkowych kosztów, nie musi być prawdziwa, gdy chodzi o artystę scenicznego.

To sedno wczorajszego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Chodziło o wydatki m.in. na zakup samochodu osobowego, iPhone`a, ubrań (spódnicy, podkoszulka, sukienki, butów, torby, tenisówek, swetra, getrów, rajstop, bielizny, sukienki, tuniki), fryzjera i zabiegów SPA, RTG czaszki i konsultacji lekarskiej oraz wiele innych.

NSA nie przesądził jednoznacznie, czy znana piosenkarka miała prawo odliczyć je od przychodu i dzięki temu zapłacić mniej podatku. Sąd zalecił fiskusowi zbadanie, czy faktycznie nie mogą one zostać uznane za podatkowe koszty. Wcześniej skarbówka się przed tym wzbraniała.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane