statystyki

Płyn do e-papierosów i nowatorskie wyroby nadal bez banderoli

autor: Mariusz Szulc30.07.2018, 07:33; Aktualizacja: 30.07.2018, 07:48
E-papierosy

Na początku lipca br. fiskus określił już (w innym rozporządzeniu) wzory banderoli, które będą od marca 2019 r. nakładane na e-papierosy i nowatorskie wyroby tytoniowe.źródło: ShutterStock

Opublikowany w piątek projekt rozporządzenia ministra finansów potwierdza informacje DGP sprzed tygodnia: producenci i importerzy e-papierosów oraz wyrobów nowatorskich będą mogli je sprzedawać bez akcyzowych znaków legalizacyjnych do końca lutego 2019 r.

Obecnie przepisy pozwalają nie nakładać banderol na takie produkty tylko do końca 2018 r. Wynika to z nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym z 12 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 137). Resort finansów wziął jednak pod uwagę to, że przedsiębiorcy mogą nie zdążyć sprzedać zapasów płynu do e-papierosów bądź wyrobów nowatorskich i w pierwszych dniach 2019 r. musieliby wystąpić o legalizacyjne znaki akcyzowe. Dlatego chce im dać na to dwa miesiące więcej.

Oprócz tego o kolejne dwa lata (do końca 2020 r.) przedłużone zostaną obowiązujące już zwolnienia z obowiązku banderolowania wyprodukowanych w kraju bądź importowanych: piwa, gazu ziemnego, preparatów smarowych, skażonego alkoholu etylowego, cygar, cygaretek itd. Nadal też będzie można prezentować na krajowych targach, salonach, wystawach itp. niebanderolowane wyroby akcyzowe wyprodukowane poza Polską.


Pozostało jeszcze 32% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane