statystyki

Banderole na e-papierosy coraz bliżej

autor: Mariusz Szulc10.07.2018, 07:53; Aktualizacja: 10.07.2018, 08:47
Nowe przepisy wejdą w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. W praktyce będą jednak stosowane dopiero w 2019 r.

Nowe przepisy wejdą w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. W praktyce będą jednak stosowane dopiero w 2019 r.źródło: ShutterStock

Producenci papierosów elektronicznych i nowatorskich wyrobów tytoniowych odetchnęli. Po długim oczekiwaniu dowiedzieli się, jak będą wyglądać banderole, których użyją w przyszłym roku.

Wzory podatkowych i legalizacyjnych znaków akcyzy, którymi w 2019 r. oznaczane będą nowe produkty, znalazły się w projekcie opublikowanym wczoraj na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Dokument musiał być wydany, bo zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym z 12 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 137) od przyszłego roku producenci e-papierosów i wyrobów nowatorskich nie tylko będą płacić akcyzę od swoich wyrobów, lecz także oznaczą je banderolami.

Długo jednak nie znali szczegółów. Dopiero dzięki najnowszemu projektowi poznali m.in. wzory banderoli, sposoby ich otrzymania oraz oznaczania nimi „opakowań jednostkowych” nowych wyrobów, jak też powiązane z tym koszty określone w załącznikach do projektu o numerach od 8 do 11.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane