statystyki

Fiskus nie może bez decyzji usuwać podatników VAT UE

autor: Patrycja Dudek09.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 09.07.2018, 07:35
Naczelnik poinformował spółkę zawiadomieniem. Była w nim informacja, że na czynność materialno –techniczną przysługuje skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Naczelnik poinformował spółkę zawiadomieniem. Była w nim informacja, że na czynność materialno –techniczną przysługuje skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego.źródło: ShutterStock

Nie wystarczy tylko zawiadomić spółkę o wykreśleniu jej z rejestru VAT UE – orzekł WSA w Warszawie.

Spór w tej sprawie toczyła spółka z o.o., wykreślona z rejestru VAT UE w czerwcu 2017 r. Była zrejestrowana dla celów VAT od kwietnia 2014 r., jednak w okresie przed wykreśleniem składała ona deklaracje VAT-7, nie wykazując w nich żadnej sprzedaży ani zakupów.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie wykreślił ją na podstawie art. 97 ust. 15 ustawy o VAT. Przepis ten mówi, że jeśli podatnik nie złoży za sześć kolejnych miesięcy lub dwa kolejne kwartały deklaracji podatkowej, to naczelnik urzędu skarbowego wykreśla go z rejestru jako podatnika VAT UE i powiadamia go o tym.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane