statystyki

Fiskus nie może bez decyzji usuwać podatników VAT UE

autor: Patrycja Dudek09.07.2018, 07:28; Aktualizacja: 09.07.2018, 07:35
Naczelnik poinformował spółkę zawiadomieniem. Była w nim informacja, że na czynność materialno –techniczną przysługuje skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Naczelnik poinformował spółkę zawiadomieniem. Była w nim informacja, że na czynność materialno –techniczną przysługuje skarga do wojewódzkiego sądu administracyjnego.źródło: ShutterStock

Nie wystarczy tylko zawiadomić spółkę o wykreśleniu jej z rejestru VAT UE – orzekł WSA w Warszawie.

Spór w tej sprawie toczyła spółka z o.o., wykreślona z rejestru VAT UE w czerwcu 2017 r. Była zrejestrowana dla celów VAT od kwietnia 2014 r., jednak w okresie przed wykreśleniem składała ona deklaracje VAT-7, nie wykazując w nich żadnej sprzedaży ani zakupów.

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszkowie wykreślił ją na podstawie art. 97 ust. 15 ustawy o VAT. Przepis ten mówi, że jeśli podatnik nie złoży za sześć kolejnych miesięcy lub dwa kolejne kwartały deklaracji podatkowej, to naczelnik urzędu skarbowego wykreśla go z rejestru jako podatnika VAT UE i powiadamia go o tym.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane