Czerwińska: Projekt Nowej Ordynacji Podatkowej trafi do konsultacji publicznych do końca czerwca

20.06.2018, 12:45; Aktualizacja: 20.06.2018, 13:03
"Podstawą NOP jest wyważenie interesów podatnika i fiskusa. To rozwiązania, które będą chroniły prawa podatnika. Z drugiej strony, musimy pamiętać, aby zwiększać efektywność poboru podatków. Te dwa elementy powinny być wyważone" - dodała.

"Podstawą NOP jest wyważenie interesów podatnika i fiskusa. To rozwiązania, które będą chroniły prawa podatnika. Z drugiej strony, musimy pamiętać, aby zwiększać efektywność poboru podatków. Te dwa elementy powinny być wyważone" - dodała.źródło: PAP
autor zdjęcia: Adam Warżawa

Projekt Nowej Ordynacji Podatkowej (NOP) powinien trafić do konsultacji publicznych do końca czerwca - poinformowała na konferencji prasowej minister finansów Teresa Czerwińska. Jak podał MF, NOP to ponad 20 nowych rozwiązań, które mają służyć ochronie praw podatnika.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • llll(2018-06-21 12:06) Zgłoś naruszenie 30

  a nowa "udoskonalona" ordynacja ma zamiast 344 liczyć ponad 600 artykułów. cieszcie się podatnicy, będzie co czytać i interpretować

  Odpowiedz
 • j.(2018-06-20 15:18) Zgłoś naruszenie 30

  To nie tyle Ordynacja, ile prawo materialne wymaga gruntownej zmiany i uproszczenia, Pani Minister! Taka np. ustawa o PIT w pierwszej wersji w 1991 r. zajmowała w Dzienniku Ustaw niespełna 16 stron! Ostatnio wydany tekst jednolity to (nie licząc załączników) 139 stron! Jak widać na tym przykładzie skala radosnej twórczości ustawodawcy jest ogromna i czas to wreszcie przeciąć, a w podatkach dochodowych, w przeciwieństwie do VAT-u, nie jesteśmy związani unijnymi dyrektywami. Są nawet dobre propozycje odrębnych przepisów dla opodatkowania umów o pracę, jako podatek od wynagrodzeń, co by uprościło życie wielu podatnikom i płatnikom, a budżet by nie stracił, ale fiskus woli zmieniać Ordynację i - obawiam się - "udoskonalać" wydawanie interpretacji, które wcale nie są żadnym dobrodziejstwem a ich ilość świadczy tylko o fatalnej jakości materialnego prawa podatkowego, które przez lata było uparcie przez kolejne ekipy komplikowane.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-06-20 13:18) Zgłoś naruszenie 03

  Konsultacje pUBliczne - tradycyjnie ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane