statystyki

NSA: Matka prezesa nie może odebrać listu

autor: Patrycja Dudek28.05.2018, 07:25; Aktualizacja: 28.05.2018, 07:50
Jak wyjaśniła sędzia Rennert, korespondencja kierowana do osób prawnych nie może być doręczana za pośrednictwem pełnoletnich domowników.

Jak wyjaśniła sędzia Rennert, korespondencja kierowana do osób prawnych nie może być doręczana za pośrednictwem pełnoletnich domowników.źródło: ShutterStock

Pełnoletni domownik może skutecznie podjąć pismo skierowane do osoby fizycznej, ale nie do spółki z o.o. – przypomniał NSA.

Sędzia Barbara Rennert zwróciła uwagę, że ordynacja podatkowa różnicuje sposoby doręczania korespondencji osobom fizycznym oraz prawnym. Gdy przesyłka jest adresowana na spółkę z o.o., to powinna zostać doręczona w lokalu siedziby lub miejscu prowadzenia działalności osobie upoważnionej do odbioru korespondencji lub prokurentowi (art. 151 ordynacji).

W tej sprawie pismo zostało doręczone w domu prezesa spółki. Odebrała je jego matka, która wspólnie z nim mieszkała. Listonosz ją znał, często widywał w siedzibie spółki, gdzie odbierała korespondencję. Zostawił jej więc list, a kobieta zadeklarowała, że przekaże go synowi.


Pozostało 58% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane