statystyki

Reklama czy reprezentacja? Spotkanie marketingowe nie zawsze będzie kosztem

autor: Mariusz Szulc28.05.2018, 17:00
Chodziło o firmę zajmującą się sprzedażą samochodów produkowanych przez dwa światowe koncerny.

Chodziło o firmę zajmującą się sprzedażą samochodów produkowanych przez dwa światowe koncerny.źródło: ShutterStock

Spotkanie marketingowe musi służyć reklamie produktu, a nie przedstawieniu zalet firmy, która go sprzedaje. W przeciwnym razie to reprezentacja, a nie reklama – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Chodziło o firmę zajmującą się sprzedażą samochodów produkowanych przez dwa światowe koncerny. Spółka organizowała wiele różnego rodzaju działań marketingowych, aby zwiększyć swoją rozpoznawalność, a docelowo także sprzedaż oferowanych aut. W części spotkań uczestniczyli tylko obecni i potencjalni klienci spółki, by zapoznać się z informacjami dotyczącymi najnowszych modeli samochodów. Spółka zapewniała im też drobny poczęstunek. W pozostałych wydarzeniach mógł uczestniczyć każdy zainteresowany. Spółka zachęcała do uczestnictwa w nich, m.in. wykupując ogłoszenia w lokalnych stacjach radiowych. Zapewniała catering, występ artystyczny, przygotowywała gadżety reklamowe itp.

Spółka uważała, że organizacja wszystkich takich spotkań marketingowych to wydatek na reklamę, który może zostać zaliczony do kosztów podatkowych. Argumentowała, że nie są to koszty reprezentacji, które zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT nie mogą pomniejszyć firmowego przychodu. Podkreślała, że na każdym ze spotkań chodzi głównie o reklamę działań firmy, a nie jej reprezentację.


Pozostało jeszcze 46% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane