W akcyzie nie ma takiego sukcesu jak w VAT

autor: Łukasz Zalewski14.05.2018, 07:35; Aktualizacja: 14.05.2018, 08:05
Urzędy skarbowe przeprowadziły w zeszłym roku jedynie 11 kontroli podatkowych w zakresie akcyzy, natomiast urzędy celno-skarbowe – 132 kontrole i postępowania.

Urzędy skarbowe przeprowadziły w zeszłym roku jedynie 11 kontroli podatkowych w zakresie akcyzy, natomiast urzędy celno-skarbowe – 132 kontrole i postępowania.źródło: ShutterStock

Coś się załamało w kontrolowaniu rozliczeń akcyzowych przez urzędy skarbowe. – Nieźle radzą sobie za to urzędy celno-skarbowe – twierdzą eksperci. Postanowiliśmy sprawdzić, w czym rzecz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

 • Kto lobbował za osłabieniem sł. celnych i skarbych(2018-05-14 16:24) Zgłoś naruszenie 260

  Przez wiele lat rózne mafie vat-owskie,przemytnicze,hazardowe celowo działały na demontaż służb celnych i skarbowych decydenci z MF-u przyjmowali to za dobra monetę. Służby ,które odpowiadaja za pilnowanie odprowadzania do budżetu setek miliardów złotych powinny byc przez państwo traktowane jak elita a jest zupełnie odwrotnie .

  Odpowiedz
 • robson(2018-05-14 16:27) Zgłoś naruszenie 250

  Szef KASu M. Banaś totalnie zdemontował zarówno UKS-y jak i Służbę Celną łącząc ich w jakiś totalnie absurdalny układ ze skarbowcami. Zamiast słuchać zwiazków zawodowych,które sygnalizowały od wielu lat problemy z uszczelnieniem podatków i wprowadzić proste rozwiązania nie wymagające żadnej bzdurnej reformy KAS-u pan Marian Banaś uparł się na wydanie z pieniędzy podatników setek milionów złotych na zupełnie niepotrzebna reformę, która umozliwiła jemu możliwość stworzenia setek ciepłych posadek dla swojej rodzinki i koleżków

  Odpowiedz
 • słuzba celno skarbowa -gorszy sort(2018-05-14 16:33) Zgłoś naruszenie 221

  Wszystkie media w tym sam Premier wychwala sukcesy slużb celno- skarbowych. A jaki jest tego efekt?Sluzba Celno-Skarbowa, jako jedyna sluzba mundurowa zostala pozbawiona w tamtym i obecnym roku podwyzek.Czy to ma byc sluzba nizszej kategorii?.MF zamiast odpowiednio zwiekszyc prestiz tej sluzby, jako elity dostarcz.do budzetu dziesiatki miliadow zlotych, traktuje ich jak gorszy sort wsrod sluzb mundurowych.Brak motywacji do pracy.Totalna beznadzieja.Najgorsza jest totalna de-facto blokada do konca sluzby jakiegokolwiek awansu w stanowisku

  Odpowiedz
 • akcyza i cła to porażka KAS-u(2018-05-14 16:29) Zgłoś naruszenie 210

  Wpływy z Vatu i Citu wzrosły ale akcyza i cła spadają a dlaczego?Ponieważ Minister Marian Banaś pozwalniał lub ucywilnił i przesunął do skarbówki ponad 5 tys funkcjonariuszy byłej Słuzby Celnej a teraz brakuje ludzi do prowadzenia kontroli w zakresie akcyzy i ceł a są to grube miliardy złotych.

  Odpowiedz
 • Rafał(2018-05-14 14:08) Zgłoś naruszenie 146

  Dlaczego nie ma kontroli? przecież Ci wszyscy eksperci od kontroli nie poszli z akcyzą do Urzędów Skarbowych tylko zostali w kontroli w UCS. Według ustawy KAS kontrolą ma się zajmować właśnie UCS a nie US, a to że tak nie jest to konsekwencje powinny być wyciągnięte od naczelników UCS-ów.

  Odpowiedz
 • dlaczego MF nie skorzystał z rozwiązan w USA?(2018-05-14 16:30) Zgłoś naruszenie 133

  Dlaczego politycy PIS-u nie chcieli wziąć przykładu ze Stanów Zjednoczonych gdzie Służba Celna po atakach terrorystycznych z 11 września została scalona ze Strażą Graniczną. Stany Zjednoczone dzięki takiemu połączeniu dysponują obecnie bardzo sprawnym aparatem bezpieczeństwa w zakresie ochrony granic osób i towarów U.S. Customs and Border Protection (dosł. z ang. Urząd Celny i Ochrony Granic) – federalna agencja rządowa USA, Agencja ta zajmuje się cłem, i przestrzeganiem praw związanych z handlem, cłami i przekraczaniem granic

  Odpowiedz
 • Dorota(2018-05-17 08:28) Zgłoś naruszenie 102

  W Urzędach Celnych pleni się super klakierstwo. Na ciepłych posadkach siedzą znajomi naczelników ( tych samych od wielu lat) w randze ekspertów. Tyle tylko że najczęściej ze średnim wykształceniem i kompletrnym brakiem wiedzy. Ci którzy są wykształceni i im zagrażają trafiają do roboty na drogę i na granicę. Tak jest od wielu lat i nie widać żadnej nadziej na zmiany.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Rachmistrz(2018-05-14 11:20) Zgłoś naruszenie 85

  No suoer. Od razu widać, że infirmacja prxygotowana przez soeców w MF. Za 2016 podali dane z UKS i UC i to w przypadku UKS ilości postępowań, a UC - ilość decyzji, to nie są dane tożsame. Dodatkowo nie wykazano ile postepowań zrobiły z akcyzy US i dopiero to należało zsumować, żeby wykazać faktyczne dane za 2016. 428,5 mln to wynik bez US, który już za 2017 wykazali. Za 2017 nie wykazano danych UKS przed reformą, które dodano jako sukces KAS. ( post. Kontrolne -191 mln.). I jeszcze czy w 2016 UC nie robiło kontroli rynku ? Za 2016 również nie wykazano. Tutaj nie ma przypadku. Wszystko wdkazuje na to, że spadki ilości postępowań , ustaleń (o kasie nie wspomnę) są poważne.

  Odpowiedz
 • obnizyc akcyze na tyton i alkohol(2018-05-15 10:07) Zgłoś naruszenie 80

  Wystarczy obnizyc horendalne stawki akcyzy na tyton i alkohol a przychody z akcyzy wzrosna o kilka miliardow.A tak zamiast zarabiac budzet zarabia mafia przemytnicza.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • filut(2018-05-14 13:49) Zgłoś naruszenie 610

  Niestety w urzędach celnych pracują dyletanci, do kogo się nie zwrócisz - każdy inaczej mówi nawet w kwestii prowadzenia dokumentacji, składania zeznań - nikt nic nie wie. Jeden mówi żeby składać, drugi, żeby nie i tak w kółko. Należałoby każdego nagrywać - ale podobno nie wolno.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane