Polska będzie centrum księgowym Europy

autor: Łukasz Zalewski06.02.2009, 03:00

Kryzys przyczyni się do wzrostu popularności centrów obsługi księgowej. Wkrótce zapotrzebowanie na księgowych może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Kolejne firmy będą bowiem przenosiły obsługę księgową do Polski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • ela(2009-02-06 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    "centra księgowe" ha,ha,ha,haaaa,haaaaaaaaaa, "praca dla księgowych" ha, ha,ha,haaaaa,haaaaaaaaa; to chyba napisał ktoś (GP?!?!), kto wogóle nie ma pojęcia o pracy księgowej; co innego być wyrobnikiem i wklepywać a co innego być księgową i to dobrą; kto na tym zyska? wielkie firmy? bo potrzebują wyrobników do pracy? i to zamieszcza na swoich łamach GP? do bani z taką gazetą bo oscyluje w kierunku brukowca;

    Odpowiedz
  • aa(2009-02-06 13:20) Zgłoś naruszenie 00

    zatrudniają ludzi po lingwistyce, którzy zostają przeszkoli w zakresie kilku ksiegowań więc nie muszą wiele wiedzieć o ksiegowosci i nie za 1500zł tylko za 1200zł w sytemie pracy zmianowej, w polskich firmach wygląda to jeszcze gorzej zatrudniani są na staże studenci lub absolwenci za jeszcze mniejsze pieniądze, bonusem ma być renoma pracodawcy.

    Odpowiedz
  • Jack(2009-02-06 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać mi, księgowe chyba wolą siedzieć na bezrobociu, bo przecież nie będą się zniżać do poziomu księgowych pracujących w centrach ;) Dla mnie sprawa jest prosta, więcej miejsc pracy=więcej pracowników=większe wpływy z VATi pit=wyższy wzrost gospodarczy=dobrze dla kraju=dobrze dla wszystkich

    Odpowiedz
  • lyngwysta(2009-02-06 23:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciętna polska ksiegowa do takiej pracy nie pójdzie, bo oprócz polskiego zna tylko łacinę

    Odpowiedz
  • jawo(2009-02-06 03:25) Zgłoś naruszenie 00

    nie wyobrazam sobie polskiej ksiegowej ktora rozlicza amerykanska lub japonska firme ,moze chinska ,bedzie latwiej

    Odpowiedz
  • OK(2009-02-10 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zwalniają ze skarbówki przyjmują w księgowości - jakaś równowaga jest

    Odpowiedz
  • Bej(2009-02-06 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    Bez przesady pracuje w takim centrum od 2 lat . mam 3400 netto i nie jest to tylko wklepywanie danych w program!!!

    Odpowiedz
  • ksiegowy(2009-02-06 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Niech się wypchają z taką pracą: za 1,5 tys. zł. wklepywać w komputer jak maszyna tysiące danych na godzinę. Nic dziwnego, że ciągle się ogłaszają, bo szanujący się księgowi nie chcą u nich pracować. Takie "centra rozliczeniowe" na mapie poszukiwania pracy najlepiej omijać z daleka!

    Odpowiedz
  • Do księgowej(2009-02-06 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    No chyba kraj nie traci na inwestycjach zagranicznych?

    Odpowiedz
  • mi(2009-02-06 10:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zaczną zwalniać księgowych w firmach, to i centra księgowe będą dobre... obym się mylił, bo życzę księgowym jak najlepiej.

    Odpowiedz
  • księgowa(2009-02-06 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    do puki będą działać programy stażowe to siła robocza dla centrów będzie za darmo,młodzi będą klepać sterty dokumentów za miskę ryżu, a nie za 1,5 tys.zł (to byłaby rozrzutność), a Polska stanie się centrum usług księgowych... Kto tak naprawdę na tym korzysta ,a kto traci

    Odpowiedz
  • gwi(2009-02-06 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie mają pojęcia o centrach, a się wypowiadają...

    Odpowiedz
  • leszek(2009-02-06 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Jawo. Tu chodzi nie tylko o rozliczanie całościowe a np o klepanie przez cały dzien jednych i tych samych dokumentów. Każdego można nauczyc pewnych powtarzalnych czynności.

    Odpowiedz
  • jjm(2009-02-06 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest praca dla księgowych! Do tego nie trzeba nic poza jakąś znajomością jezyka. Bezmyślne klepanie danych jak w manufakturze.

    Odpowiedz
  • ha(2009-02-07 01:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jesteśmy tańsi, można by być nieco droższym :)

    Odpowiedz