Państwo solidarnościowe. Morawiecki zapowiada wprowadzenie nowego podatku

20.04.2018, 18:02; Aktualizacja: 20.04.2018, 20:00
Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

Premier Mateusz Morawiecki (C) i minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska (L) spotkali się z uczestnikami stacjonarnego protestu rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Propozycję m.in. utworzenia specjalnego funduszu dla osób niepełnosprawnych, który byłby zasilany z dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających, zapowiedział w piątek na spotkaniu z protestującymi premier Mateusz Morawiecki. Plan zmian ma zostać zaproponowany do połowy maja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

 • Nieprawdopodobne -ale ile kalek nam przybedzie .(2018-04-20 18:50) Zgłoś naruszenie 43

  Jestem za a nawet sprzeciw. Niuwierzycue ale byłem świadkiem jak rodzice dwóm dorastajacym synom kazali na wsi w ramach dodatkowego biznesu rozładowywać ręcznie przyczepe pełną akumulatorów do traktorów . Na moje sugestie że maja już dziwne klatki piersiowe odpowiedzieli :no to co -będa mieli renty!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jedno jest pewne,(2018-04-20 18:40) Zgłoś naruszenie 758

  to jest wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd dla premiera Morawieckiego i pani min. Rafalskiej. Jako tako zachował się jeszcze prezydent Duda. Kiedy przyznaje się każdemu z ministrów kilkuset tysięczne premie, gdy fundacji Czartoryskich daje się kilkuset milionową dotacje, gdy Rydzykowi miliony płyną strumieniami z budżetu państwa, to premier chce stworzyć jakąś łaskę dla niepełnosprawnych? To jest skandal, po prostu skandal.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • EWA(2018-04-20 18:09) Zgłoś naruszenie 656

  Szczyt bezczelności!!! Kiedy rolnicy zaczną płacić PIT, składki zdrowotne i proporcjonalne do dochodów składki emerytalne???? Czy fakt, że podatnicy są notorycznie obciążani dodatkowymi daninami, a rolnicy żyją jak szara strefa, oznacza "państwo sprawiedliwe", albo solidarne"????? Już premierowi nie wystarcza, że podatnicy płacą podatki progresywne? To jest draństwo.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • System czekowy(2018-04-20 17:33) Zgłoś naruszenie 141

  Polska powinna wprowadzic system czekowy dofinansowywany w znacznej mierze z budzetu panstwa przy opiece dlugoterminowej i prostych pracach domowych z rownoleglym odpisem od podatku np. w wysokosci 30% lub wiecej poniesionych kosztow. Program taki funkcjonuje z duzym powodzeniem w Belgii od 2004 r. i moze sluzyc za wzor rozwiazania systemowego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane