Mniej interpretacji, mniej nadużyć. Będą zmiany w Ordynacji podatkowej

autor: Katarzyna Witwicka15.04.2018, 19:30; Aktualizacja: 16.04.2018, 07:38
Problem polega na tym, że podatnicy, którzy uczestniczą w różnego rodzaju łańcuchach restrukturyzacyjnych, występując z wnioskami o interpretację indywidualną opisują stan faktyczny jedynie ze swojej perspektywy. Jak tłumaczy ustawodawca, zdarza im się wówczas pominąć powiązania z innymi podmiotami w łańcuchu.

Problem polega na tym, że podatnicy, którzy uczestniczą w różnego rodzaju łańcuchach restrukturyzacyjnych, występując z wnioskami o interpretację indywidualną opisują stan faktyczny jedynie ze swojej perspektywy. Jak tłumaczy ustawodawca, zdarza im się wówczas pominąć powiązania z innymi podmiotami w łańcuchu.źródło: ShutterStock

Resort finansów bierze się za porządki przy wydawaniu interpretacji indywidualnych. Chce tym samym ograniczyć nadużycia związane z wykorzystywaniem tej instytucji do osiągnięcia korzyści podatkowych, a co za tym idzie, zwiększyć wpływy podatkowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • fer(2018-04-16 08:26) Zgłoś naruszenie 30

    Przy tak koszmarnym podatkowym prawie materialnym (a to ono przede wszystkim wymaga gruntownych zmian) "porządki przy wydawaniu interpretacji" na niewiele się zdadzą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane