statystyki

Połączenie firm nie przekreśla prawa do zwolnienia

autor: Łukasz Zalewski14.03.2018, 07:20; Aktualizacja: 14.03.2018, 08:04
Sprawa dotyczyła spółki holenderskiej (A), która w 2015 r. pożyczyła ponad 68 mln euro polskiej spółce z o.o. (B), której była jedynym udziałowcem.

Sprawa dotyczyła spółki holenderskiej (A), która w 2015 r. pożyczyła ponad 68 mln euro polskiej spółce z o.o. (B), której była jedynym udziałowcem.źródło: ShutterStock

Jeśli spółka A zachowała 100-proc. wpływ na ten sam zespół aktywów, który początkowo znajdował się w B, a później został przeniesiony do C, to nie dochodzi do przerwania posiadania udziałów – orzekł WSA w Łodzi.

Sprawa dotyczyła spółki holenderskiej (A), która w 2015 r. pożyczyła ponad 68 mln euro polskiej spółce z o.o. (B), której była jedynym udziałowcem.

Rok później doszło do połączenia B ze spółką C. Cały majątek B został przeniesiony na C. W efekcie tego doszło do unicestwienia udziałów A w spółce B. Holenderska spółka A stała się natomiast jedynym akcjonariuszem spółki C (100 proc. akcji). Ta z kolei wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki przejętej spółki B, w tym również w prawa i obowiązki związane z umową pożyczki. C stała się stroną umowy pożyczki jako pożyczkobiorca.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane