Czy podatki muszą być tak skomplikowane? Rozpoczynamy wspólną akcję DGP i PwC

autor: Dominika Sikora09.03.2018, 08:00; Aktualizacja: 12.03.2018, 10:19
PIT-y

PIT-yźródło: ShutterStock

Czy podatki muszą być aż tak skomplikowane? 12 marca rozpoczynamy wspólną akcję Dziennika Gazety Prawnej i PwC pod nazwą "Proste podatki". Cel? Pomóc zdefiniować najbardziej uciążliwe bariery i dążyć do ich likwidacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • StAAbrA(2018-03-09 21:05) Zgłoś naruszenie 40

  Muszą . Bo POlskojęzyczna wspólnota rozbójnicza POtrzebuje mieć wiele "miejsc pracy" , oraz wiele zbójeckich narzędzi do zbójowania . To takie einsatzgruppen , którym pozwala się eksterminować współplemieńców - w zamian za licencję na zabijanie , obfity socjal - i przesunięcie (o oczko) , w kolejce do rozwałki . Howgh .

  Odpowiedz
 • j.(2018-03-09 22:33) Zgłoś naruszenie 60

  Nie muszą, ale... może komuś na tym zależy, żeby były! Byłem świadkiem, jak jeden z najbardziej znanych doradców podatkowych wyrażał się bardzo sceptycznie o "upraszczaniu" systemu podatkowego...

  Odpowiedz
 • Voxveritas(2018-03-10 09:28) Zgłoś naruszenie 60

  Dzisiaj miałem taki sen, że w końcu Polska ma uczciwych rządzących i przyzwoitą klasę polityczną, która w Polsce zrealizowałaby taki oto plan: - radykalnie uproszczenie prawa podatkowego, tworzenie pro obywatelskiego systemu podatkowego, Gdzie płacenie niskich i niezakamuflowanych podatków stanowiłoby obywatelski honor a nie absurdalnie penalizowanym systemem dla hołoty - reforma ZUS i KRUS, likwidacja przywilejów emerytalnych bo kosztują nas od 50- 60 miliardów rocznie, wprowadzenie jednej równej składki (np. 1000 zł – 500 emeryt + 500 zdrowotna) dla wszystkich płaconą przez 40 lat, wszyscy płacący nabyliby prawo do Podstawowej Emerytury Państwowej w wysokości 2,5 tys zł m-sc. - rzeczywistą reformę zdrowia, po przez wyeliminowanie pośredników i podział środków wpływających ze składek zdrowotnych przez samorządy zakładów leczniczych na szczeblu województwa - obniżenie pracodawcom kosztów płacowych i pozapłacowych w postaci jednej składki zus co otworzy rynek pracy, płacy zatrzyma pracowników napływowych w polsce - wprowadzenie kwoty wolnej od podatków w wysokości np. 24 tysięcy w roku, co np. uwolni nisko uposażonych pracujących oraz emerytów i rencistów od płacenia podatków, bo pobieranie od nich takich danin to patologia - likwidację wojewódzkich urzędów; pracy , wojewódzkich zusów, wszelkich absurdalnych urzędów itd., czyli ograniczenie ilości urzędników, likwidację Urzędów dublujących kompetencje samorządów oraz wojewodów - likwidację większości oraz ograniczenie wydatków Organów Administracji Rządowej - Obniżenie zrównanie podatków typu PIT, CIT, i od prywatnych najmów nieruch. Do 15 % - powrót do rzeczywistego trójpodziału władzy; likwidacja senatu, wszelkiej maści trybunałów i w końcu wprowadzenie władzy prezydenckiej z likwidacją stanowiska premiera Ale to chyba tylko sen!!!!

  Odpowiedz
 • selu(2018-03-12 09:24) Zgłoś naruszenie 00

  Niewątpliwie rządzącym na tym zależy by prawo było skomplikowane

  Odpowiedz
 • Kruk(2018-03-14 12:05) Zgłoś naruszenie 10

  Obserwuję komentarze bo spdziewałem się dużego zapotrzebowania na proste podatki ale obsewując intensywność dyskursu to na prostych podatkach to najbardziej chyba zależy Pani autor atykułu . PS. Na ten temat rozmawiałem na początek z bacą i ten mnie rzekł - ze podotki to mogom byc proste abo ni mogom byc proste . Z kim by jeszcze o tym pogadać ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane