statystyki

JPK przesłało ponad 1,5 mln przedsiębiorców

autor: Łukasz Zalewski27.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 27.02.2018, 08:53
księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

W sumie JPK_VAT za styczeń przesłało ponad 1,55 mln przedsiębiorców (stan na 26 lutego, na godzinę 15)źródło: ShutterStock

 Znakomita większość jednolitych plików kontrolnych za styczeń była prawidłowa. Wczoraj minął termin ich przesyłania. Pierwszy raz zrobili to również mikroprzedsiębiorcy.

Resort zdementował plotkę o tym, że system do przyjmowania plików JPK przestał wczoraj w pewnym momencie działać. Nic takiego nie miało miejsca – usłyszeliśmy w Ministerstwie Finansów.

W sumie JPK_VAT za styczeń przesłało ponad 1,55 mln przedsiębiorców (stan na 26 lutego, na godzinę 15). Na tyle Ministerstwo Finansów oszacowało liczbę wszystkich osób i firm, których dotyczy obowiązek elektronicznego przesyłania ewidencji VAT. Oznacza to, że niemal wszyscy wypełnili swój obowiązek na czas. Większość mikroprzedsiębiorców nie czekała zresztą na ostatnią chwilę, ponieważ już w piątek liczba przesłanych plików przekroczyła milion, a w sobotę – 1,3 mln.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane