statystyki

JPK przesłało ponad 1,5 mln przedsiębiorców

autor: Łukasz Zalewski27.02.2018, 07:27; Aktualizacja: 27.02.2018, 08:53
księgowa, podatki, księgowy, urzędnik

W sumie JPK_VAT za styczeń przesłało ponad 1,55 mln przedsiębiorców (stan na 26 lutego, na godzinę 15)źródło: ShutterStock

 Znakomita większość jednolitych plików kontrolnych za styczeń była prawidłowa. Wczoraj minął termin ich przesyłania. Pierwszy raz zrobili to również mikroprzedsiębiorcy.

Resort zdementował plotkę o tym, że system do przyjmowania plików JPK przestał wczoraj w pewnym momencie działać. Nic takiego nie miało miejsca – usłyszeliśmy w Ministerstwie Finansów.

W sumie JPK_VAT za styczeń przesłało ponad 1,55 mln przedsiębiorców (stan na 26 lutego, na godzinę 15). Na tyle Ministerstwo Finansów oszacowało liczbę wszystkich osób i firm, których dotyczy obowiązek elektronicznego przesyłania ewidencji VAT. Oznacza to, że niemal wszyscy wypełnili swój obowiązek na czas. Większość mikroprzedsiębiorców nie czekała zresztą na ostatnią chwilę, ponieważ już w piątek liczba przesłanych plików przekroczyła milion, a w sobotę – 1,3 mln.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane