MF: Kasy fiskalne jednak nie dla kantorów

autor: Mariusz Szulc26.02.2018, 07:23; Aktualizacja: 26.02.2018, 07:32
kasa fiskalna

kasa fiskalnaźródło: ShutterStock

Punkty wymiany walut nie będą musiały kupować od 1 kwietnia 2018 r. kas rejestrujących. Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Na problem wskazywaliśmy jako pierwsi w artykule „Kantory wrobione w kasę” (DGP nr 13/2018). W rozporządzeniu z 20 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 2454) minister finansów nałożył bowiem obowiązek stosowania kas na podmioty, które świadczą usługi wymiany walut, ale nie działają jako banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Wywołało to duże zaskoczenie kantorów, które wskazywały, że nie wiadomo nawet, jaką kwotę miałyby nabijać na kasę. Branża sygnalizowała, że w Polsce nie ma kas, które umożliwiałyby wprowadzanie cen z dokładnością do czterech znaków po przecinku, a takie są notowania kursów walut (także oficjalne kursy NBP). Przepisy o kasach mówią jedynie o dwóch miejscach po przecinku.

Zwracały też uwagę, że już dziś prowadzą szczegółową ewidencję na podstawie prawa dewizowego i fiskus może na jej podstawie określić, czy prawidłowo rozliczają się z podatków.


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane