statystyki

MF: Kasy fiskalne jednak nie dla kantorów

autor: Mariusz Szulc26.02.2018, 07:23; Aktualizacja: 26.02.2018, 07:32
kasa fiskalna

kasa fiskalnaźródło: ShutterStock

Punkty wymiany walut nie będą musiały kupować od 1 kwietnia 2018 r. kas rejestrujących. Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Na problem wskazywaliśmy jako pierwsi w artykule „Kantory wrobione w kasę” (DGP nr 13/2018). W rozporządzeniu z 20 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 2454) minister finansów nałożył bowiem obowiązek stosowania kas na podmioty, które świadczą usługi wymiany walut, ale nie działają jako banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.

Wywołało to duże zaskoczenie kantorów, które wskazywały, że nie wiadomo nawet, jaką kwotę miałyby nabijać na kasę. Branża sygnalizowała, że w Polsce nie ma kas, które umożliwiałyby wprowadzanie cen z dokładnością do czterech znaków po przecinku, a takie są notowania kursów walut (także oficjalne kursy NBP). Przepisy o kasach mówią jedynie o dwóch miejscach po przecinku.

Zwracały też uwagę, że już dziś prowadzą szczegółową ewidencję na podstawie prawa dewizowego i fiskus może na jej podstawie określić, czy prawidłowo rozliczają się z podatków.


Pozostało jeszcze 31% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane