STIR, czyli fiskus wszechwiedzący. Po co skarbówce wgląd w konto przedsiębiorcy?

18.02.2018, 08:00
Transparentność obrotu bezgotówkowego może się okazać cennym atutem i uchronić firmy przed niepożądanymi zakusami organów skarbowych na ich płynność i niezależność finansową.

Transparentność obrotu bezgotówkowego może się okazać cennym atutem i uchronić firmy przed niepożądanymi zakusami organów skarbowych na ich płynność i niezależność finansową.źródło: ShutterStock

Determinacja rządu w uszczelnianiu systemu podatkowego nikogo już chyba nie dziwi. Do tej pory zmiany legislacyjne polegały na modyfikacji przepisów podatkowych, które w opinii fiskusa były nadużywane przez nieuczciwych podatników. Tym razem aparat skarbowy – wyraźnie usatysfakcjonowany wzrostem dochodów budżetowych – został wyposażony w narzędzia inwigilacyjne zezwalające na całodobowy monitoring przepływu środków pieniężnych pomiędzy rachunkami płatniczymi firm.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • dziadek(2018-02-18 10:24) Zgłoś naruszenie 130

  śp prof Leszek Kołakowski na londyńskim wykładzie dał taka oto definicję: państwo, które usiłuje skodyfikować każda czynność życiową jest państwem totalitarnym. Nam pozostaje ocena gdzie to my się znajdujemy.

  Odpowiedz
 • wae(2018-02-18 19:18) Zgłoś naruszenie 40

  to już białoruś. Najlepiej niech urzędnicy sobie sprawdzają konta. Komuna to nic przy tym

  Odpowiedz
 • o(2018-02-18 09:17) Zgłoś naruszenie 20

  są tam bardzo ważne dane

  Odpowiedz
 • apis(2018-02-20 15:57) Zgłoś naruszenie 11

  hmmm analiza ryzyka. Za chwilę będą nas zamykać... bo zachodzi ryzyko, że kogoś pobijemy, alb ukradniemy wafelka za dwa lata. Paranoja.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane