statystyki

NSA: Budowa z działką to aktywa

autor: Łukasz Zalewski13.12.2017, 16:00
Spór sprowadzał się do rozstrzygnięcia, czy spółka kupiła poszczególne składniki majątkowe, czy zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

Spór sprowadzał się do rozstrzygnięcia, czy spółka kupiła poszczególne składniki majątkowe, czy zorganizowaną część przedsiębiorstwa.źródło: ShutterStock

Jeżeli składniki majątkowe nie pozwalały w momencie ich sprzedaży na prowadzenie działalności, to nie mamy do czynienia ze zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która kupiła prawo użytkowania wieczystego działki wraz z budynkami, z których jeden był już wybudowany i wynajmowany, a pozostałe wymagały kolejnych nakładów. Sprzedaż nastąpiła w 2013 r.

Spór sprowadzał się do rozstrzygnięcia, czy spółka kupiła poszczególne składniki majątkowe, czy zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Od tego zależało, czy spółka mogła odliczyć VAT związany z nabyciem.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane