statystyki

NSA: Budowa z działką to aktywa

autor: Łukasz Zalewski13.12.2017, 16:00
Spór sprowadzał się do rozstrzygnięcia, czy spółka kupiła poszczególne składniki majątkowe, czy zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

Spór sprowadzał się do rozstrzygnięcia, czy spółka kupiła poszczególne składniki majątkowe, czy zorganizowaną część przedsiębiorstwa.źródło: ShutterStock

Jeżeli składniki majątkowe nie pozwalały w momencie ich sprzedaży na prowadzenie działalności, to nie mamy do czynienia ze zbyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła spółki, która kupiła prawo użytkowania wieczystego działki wraz z budynkami, z których jeden był już wybudowany i wynajmowany, a pozostałe wymagały kolejnych nakładów. Sprzedaż nastąpiła w 2013 r.

Spór sprowadzał się do rozstrzygnięcia, czy spółka kupiła poszczególne składniki majątkowe, czy zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Od tego zależało, czy spółka mogła odliczyć VAT związany z nabyciem.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane