Teraz KAS idzie na wojnę ze sprzedawcami podróbek

autor: Agnieszka Pokojska07.12.2017, 07:20; Aktualizacja: 20.09.2018, 09:35
pieniądze

– Trzeba pamiętać, że walka z przestępczością to ważny, ale tylko jeden z wielu obszarów działań KAS – podkreśla ekspert.źródło: ShutterStock

Weekendowy nalot na Wólkę Kosowską, podczas którego zabezpieczono nielegalne towary o wartości ok. 60 mln zł, to dopiero początek walki z procederem – zapowiedział na wczorajszej konferencji Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Celem reformy, w ramach której 1 marca br. powstała KAS, było zarówno usprawnienie obsługi podatników, jak i skuteczniejsza walka z wyłudzeniami podatków. Dziś nie ma już więc oddzielnych urzędów skarbowych, celnych i kontroli skarbowej oraz izb skarbowych i celnych. Teraz działają izby administracji skarbowej, którym podlegają urzędy skarbowe i urzędy celno-skarbowe. Resort finansów już chwali się efektami działania nowego systemu.

– W ciągu 9 miesięcy wszczęliśmy 65 tys. postępowań przygotowawczych, zarzuty postawiono ponad 33 tys. osób, a wyroki skazujące zapadły wobec 16 tys. – wyliczał Marian Banaś. I dodał, że w stosunku do ponad 71 tys. osób organy nałożyły mandaty karne.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane