statystyki

Wniosek do KE o zgodę na obligatoryjną podzieloną płatność jest gotowy

autor: Łukasz Zalewski13.11.2017, 07:37; Aktualizacja: 10.08.2018, 19:47
Wniosek do KE o zgodę na obligatoryjną podzieloną płatność jest gotowy

Wniosek do KE o zgodę na obligatoryjną podzieloną płatność jest gotowyźródło: ShutterStock

- Chcemy, aby po wprowadzeniu obowiązkowego split payment w niektórych branżach na fakturze pojawiała się informacja, że nabywca musi ją opłacić w systemie podzielonej płatności- Wojciech Śliż w rozmowie z DGP. 

Kiedy ministerstwo złoży wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na wprowadzenie obligatoryjnego split paymentu dla wybranych branż?

Wniosek o derogację mamy już przygotowany. Planujemy złożyć go pod koniec listopada. Czekamy teraz na formalną odpowiedź KE dotyczącą pytań związanych z systemem dobrowolnym. Chodzi o jego wpływ na polską legislację. Jak tylko otrzymamy tę odpowiedź, złożymy formalny wniosek o pozwolenie na wprowadzenie systemu obligatoryjnego.

<a href="http://sklep.infor.pl/splitpayment/?utm_source=mojafirma.infor.pl&utm_medium=baner-artykul&utm_campaign=split-payment-ib-101156">Split payment. Sprawdź, jakie korzyści daje podzielona płatność! >>>></a>

Kiedy mógłby on zostać wprowadzony?

Niewykluczone, że pod koniec 2018 r., ale jest jeszcze za wcześnie na takie deklaracje. Najpierw chcemy przez kilka miesięcy sprawdzić, jak będzie funkcjonował dobrowolny split payment, który ruszy 1 kwietnia 2018 r. Wprowadzając system obligatoryjny, musimy mieć pewność, że działa on właściwie i nie sprawia żadnych problemów. To wymaga analiz i czasu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane