statystyki

Parkowanie w miejscu zamieszkania pozwala odliczać cały VAT

autor: Łukasz Zalewski13.11.2017, 07:37; Aktualizacja: 13.11.2017, 09:15
WSA zwrócił uwagę na pogląd, jaki ukształtował się na gruncie przepisów o PIT – że przejazdy autem służbowym między miejscem zamieszkania i pracą handlowców nie są świadczeniem dla pracownika.

WSA zwrócił uwagę na pogląd, jaki ukształtował się na gruncie przepisów o PIT – że przejazdy autem służbowym między miejscem zamieszkania i pracą handlowców nie są świadczeniem dla pracownika.źródło: ShutterStock

Firma może odliczać 100 proc. VAT od wydatków związanych z samochodami, jeśli pracujący dla niej handlowcy parkują służbowe auta pod domem, a sama wprowadziła stosowne regulacje i zabezpieczenia – potwierdził po raz kolejny NSA. Wcześniej tak samo sąd kasacyjny orzekł m.in. 21 lutego br. (sygn. akt I FSK 1200/15, I FSK 1201/15) oraz 23 czerwca br. (sygn. akt I FSK 2151/15).

Chodziło o spółkę zatrudniającą regionalnych kierowników sprzedaży i przedstawicieli handlowych. Handlowcy dostali samochody służbowe, a spółka zapisała w regulaminie, że auta mogą być wykorzystywane wyłącznie do działalności biznesowej w godzinach pracy. Przebieg pojazdu miał być kontrolowany za pomocą systemu GPS. Spółka zapewniała, że będzie spełniać wymogi określone w art. 86a ust. 7 ustawy o VAT.

Przewidywała, że po zakończeniu dnia pracownicy będą mogli parkować samochody w miejscu zamieszkania. Gdyby bowiem mieli odstawiać auta do firmy, musieliby pokonywać codziennie dodatkowo od 80 do 300 km.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane