Sądy stają po stronie pracowników budowlanych: Nie ma PIT, gdy pracodawca zapewnia oddelegowanemu nocleg

autor: Agnieszka Pokojska, Karina Piątek23.10.2017, 07:35; Aktualizacja: 23.10.2017, 08:29
Sąd rozróżnił dwie sytuacje: gdy nocleg jest zapewniany szeregowym pracownikom budowy (bez PIT) i gdy jest on gwarantowany kierownikom budowlanych projektów (z PIT).

Sąd rozróżnił dwie sytuacje: gdy nocleg jest zapewniany szeregowym pracownikom budowy (bez PIT) i gdy jest on gwarantowany kierownikom budowlanych projektów (z PIT).źródło: ShutterStock

Nie ma PIT, gdy pracodawca zapewnia oddelegowanemu nocleg – wynika z najnowszych wyroków w Warszawie. Fiskus zapowiada, że nie złoży broni i zaskarży te orzeczenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Waldek(2017-10-23 12:27) Zgłoś naruszenie 10

    Problem w tym, że stałe oddelegowanie poza siedzibę firmy w przypadku kierowcy pow. 3,5 tony jest podróżą służbową, chociaż w definicji kodeksu pracy podróż służbowa do zjawisko incydentalne (SN), więc pozostali pracownicy są gorzej traktowani niż kierowcy zawodowi, gdyż stałe oddelegowanie do niczego nie uprawnia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane