statystyki

Darowizna bez VAT, jeśli darczyńca będzie uhonorowany

autor: Mariusz Szulc18.10.2017, 07:45; Aktualizacja: 18.10.2017, 08:47
VAT

Gmina sądziła, że w takiej sytuacji nie musiałaby rozliczać podatku od darowizn dla ZZM.źródło: ShutterStock

Gmina nie rozlicza VAT od pozyskanego wsparcia, jeśli nie musi w zamian za nie robić czegokolwiek. Podatku nie będzie także, jeśli samorządowcy dobrowolnie uhonorują swojego sponsora.

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Chodziło o jedną z gminnych jednostek budżetowych (zarząd zieleni miejskiej). Planowała ona pozyskać pieniądze od podmiotów zewnętrznych. W wielu przypadkach byłyby to darowizny, za które ZZM nie byłby zobowiązany w jakikolwiek sposób się odwdzięczać. Chciał jednak dobrowolnie upamiętniać swoich sponsorów na imprezach gminnych, umieszczać ich logo na ławkach w parku czy też wiatach przystankowych.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • anon(2017-10-18 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Potem się dziwić że interpretacje idą w setki tysięcy jak podmioty występują o potwierdzenie na piśmie byle banału. Opodatkowaniu VAT podlega świadczenie usług, czyli świadczenie wzajemne, gdzie jeden coś daje drugi coś daje (płaci), na podstawie wzajemnego zobowiązania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane