Spółki nie będą już składać rocznych raportów do urzędu skarbowego . Dokumentami przesłanymi w formie elektronicznej podzieli się z fiskusem KRS.
Sprawozdania finansowe będą składać fiskusowi (szefowi Krajowej Administracji Skarbowej) tylko osoby fizyczne prowadzące księgi rachunkowe. Za to będą to robić wyłącznie elektronicznie, podobnie jak pozostałe firmy przesyłające sprawozdania do Krajowego Rejestru Sądowego. Poinformował o tym 15 września 2017 r. wiceminister finansów Paweł Cybulski w odpowiedzi na interpelację nr 14879.
Nie oznacza to jednak, że firmom ubędzie pracy. Swoje pomysły na zmiany ma również minister obrony narodowej, o czym przypomniał wiceminister Cybulski. Do szefa MON dwa razy w roku miałyby trafiać informacje finansowe o niektórych przedsiębiorstwach z branż strategicznych. Chodzi w szczególności o sprawozdanie o przychodach, kosztach i wyniku finansowym oraz o nakładach na środki trwałe składane na druku F-01/I-01, który dziś trafia do Głównego Urzędu Statystycznego, chociaż w innych terminach. Takie zmiany przewiduje opublikowany już projekt ustawy o organizowaniu zadań przez przedsiębiorców i programie mobilizacji gospodarki.