statystyki

Karkówka i gokarty są kosztem. Piwo już nie

autor: Mariusz Szulc11.09.2017, 18:00
podatki, pieniądze

Koszty spotkań integracyjnych firma pokrywa ze swoich środków obrotowych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca może odliczyć od przychodu wydatki na posiłki i inne atrakcje serwowane podczas spotkań integracyjnych. Nie dotyczy to jednak alkoholu, bo jego spożycie nie zwiększa motywacji do pracy.

Pytanie do dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej skierowała firma transportowa, która co pewien czas organizuje spotkania integracyjne dla swoich pracowników. Płaci za posiłki, alkohol i dodatkowe atrakcje, np. przejazdy gokartami.

Koszty spotkań integracyjnych firma pokrywa ze swoich środków obrotowych. Sądziła, że każdy taki wydatek może odliczyć od przychodu, bo spotkania integracyjne pośrednio przekładają się na zwiększenie efektywności pracowników, a tym samym spełniony jest warunek, o którym mowa w art. 15 ustawy o CIT.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej zgodził się z nią tylko częściowo. Przyznał, że wydatki na posiłki i dodatkowe atrakcje mają związek ze zwiększeniem efektywności pracy. Nie dotyczy to jednak zakupu alkoholu – stwierdził. Wyjaśnił, że nie można jednoznacznie powiązać takiego wydatku z celem spotkań, jakim jest zwiększenie poziomu motywacji do pracy.


Pozostało 51% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane