MF ostrzega: Kara grozi nie tylko wystawcy, ale i nabywcy "pustej faktury"

21.08.2017, 15:46; Aktualizacja: 21.08.2017, 15:56
"Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach identyfikacja nabywców pustych faktur jest nawet łatwiejsza od ustalenia ich sprzedawców, często będących członkami dobrze zorganizowanych grup przestępczych" - informuje MF.

"Zwracamy uwagę, że w wielu przypadkach identyfikacja nabywców pustych faktur jest nawet łatwiejsza od ustalenia ich sprzedawców, często będących członkami dobrze zorganizowanych grup przestępczych" - informuje MF.źródło: ShutterStock

Kara więzienia grozi nie tylko wystawcy, ale i nabywcy "pustej faktury" - ostrzega w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Finansów. Tylko w ramach jednej prowadzonej sprawy Służba Celno-Skarbowa ujawniła 25 firm z całej Polski, które korzystały z takich faktur.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ui(2017-08-22 12:16) Zgłoś naruszenie 00

  robią tak na jednej stacji przy hiperze

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2017-08-21 16:08) Zgłoś naruszenie 01

  No chyba że wystawca denuncjuje nabywcę i uzyskuje w ten sposób zwolnienie od kary. I interes się kręci. ( GDZIEŚ O TYM CZYTAŁEM, ZGADNIJCIE GDZIE.!)

  Odpowiedz
 • sputnick(2017-08-21 18:19) Zgłoś naruszenie 01

  By się mogli wziąć za pracowników stacji benzynowych niewydających paragonów i sprzedających później faktury osobom, które paliwa na stacji nie kupowały. Tu jest duże pole do działania. Skoro koś kupuje lewą fakturę na paliwo, to znaczy, że potrzebuje więcej faktur na paliwo, niż tego paliwa kupił, albo tankuje paliwo pod lasem na czarno.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane