Będzie można odliczyć więcej w ramach ulgi rehabilitacyjnej

autor: Agnieszka Pokojska25.07.2017, 07:15; Aktualizacja: 25.07.2017, 07:53
Jakie dowody będzie musiał przedstawić podatnik w razie kontroli, aby udowodnić prawo do ulgi?

Jakie dowody będzie musiał przedstawić podatnik w razie kontroli, aby udowodnić prawo do ulgi?źródło: ShutterStock

Nie trzeba będzie udowadniać, że auto było wykorzystywane na dojazdy na zabiegi. Niepełnosprawny lub jego opiekun odejmą 2280 zł, jeśli tylko mają samochód.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (67)

  • zjawa(2018-11-05 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    A co ja mam odliczyć ? Nie mam samochodu ,nie mam telewizora bo mnie na zakup nie stać.Darmowe przejazdy ?a dokad mam jeździc ?Jak kupie leki to braknie na żarcie wiec leków nie wykupuje .Pies owszem mógłby być ale kto i za ile zaopiekuje sie moim psem kiedy trafie do szpitala ?Hotel dla zwierząt czy wiecie ile to kosztuje?Te wszystkie ulgi maja trafic do opiekunów - w domysle do Domów Opieki i tyle.Niepełnosprawny nie ma z tego NIC

    Odpowiedz
  • Tommy(2018-04-27 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    a auto w leasingu? wtedy można odliczyć ulgę?

    Odpowiedz
  • As(2018-03-30 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    A co jeśl w małżeństwie są dwie osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, a jest jedno auto? Czy obydwoje mogą doliczyć ulgę bo obydwoje korzystaja z tego samego auta źeby dojzdźac do lekarza,rehabilitację itd.?Czy jeżeli w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany jeden właściciel to może on doliczyć ulgę za siebie i jako opiekuna współmałżonka?Czyli jakby dwa razy tą samą ulgę?

    Odpowiedz
  • Marianka(2018-03-19 23:20) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem dlaczego nie można odliczyć podkładów,pieluch,sudokremu i materaca przeciwodleżynowego.Ja też nie mam samochodu,a mam pod opieką leżącą osobę po kilku udarach i padaczkach pourazowych.Sama też jestem na lichej rencie i niczego nie mogę sobie odliczyć od podatku......No cóż kiszka i tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • znaczny(2018-03-07 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    To jest nieudolna,przykrywka ,łajdactwa która trwa już ponad dwanaście lat,niepełnosprawni w Polsce są dzieleni na grupy,ci co dostają dodatek pielęgnacyjny 153 zł z gminy nie mieli waloryzowane przez te 12 lat, ci ci mają wypłacane przez ZUS,mają waloryzowane co rok, .Jakie to łajdactwo dyskryminować ,nawet kalekiAle pobierający zasiłek przez gminę.to na ogół tzw wsiowi,i nikt nie stanie w ich obronie ,przed jawnym okradaniem Dziwne prawo?

    Odpowiedz
  • Teo(2018-03-06 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    Mój mąż od czasu dużego urazu głowy w wypadku nie miże prowadzić samochodu, ja nie mam prawa jazdy, a więc nie mamy samochodu. Z ulgi skorzystać nie może choć ma grupe inwalidzką.Nie stać nas na jeżdżenie taksówką, bo dojazd na badanie do przychodni kosztuje w jedną strone 45 zł. Trzeba prosić kogoś o podówzkę, a ten nie wystawi rachunku, czylo pogoda dla bogaczy.

    Odpowiedz
  • Największymi ...(2018-03-06 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    .... niepełnosprawnymi są sami parlamentarzyści, zobaczcie z jakich ulg korzystają. To co proponują niepełnosprawnym jest czystą kpiną.

    Odpowiedz
  • Marek(2018-02-27 10:17) Zgłoś naruszenie 20

    Generalnie ulgi na leki oraz korzystanie z własnego samochodu do celów leczniczo rehabilitacyjnych dotyczą osób korzystających z renty. A co się dzieje w przypadku, gdy rencista osiąga wiek emerytalny i otrzymuje emeryturę. Czy w takiej sytuacji emeryt - który jest trwale niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji - wciąż może korzystać z ulgi rehabilitacyjnej np leki ? Proszę o potwierdzenie, czy w/w ulgi również dotyczą byłego rencistę, a obecnie emeryta ?

    Odpowiedz
  • ewa(2018-02-23 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    a jeżeli osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim nie ma samochodu ani jej opiekun, korzystają z dobrej woli sąsiadów, znajomych czy rodziny oczywiście za opłatą .To znaczy ze już nie może odliczyć tej ulgi?

    Odpowiedz
  • Stefan(2018-02-22 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    Oznacza to, że można odliczyć wydatki poniesione na utrzymanie samochodu używanego na co dzień, np. jazda do sklepu, a nie tylko na zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne. Co ciekawe, z nowych przepisów wynika, że nie trzeba posiadać żadnych dokumentów potwierdzających używanie samochodu, np. faktur za paliwo czy od mechanika, wystarczy sam fakt posiadania samochodu i stosownego orzeczenia o niepełnosprawności.

    Odpowiedz
  • Janek(2018-02-17 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury jeżeli jest małżeństwo to żona czy mąż nie musi figurować w dowodzie rejestracyjnym łączy ich wspólność majątkowa chyba, że mają rozdzielność a posiadanie dowodu rejestracyjnego jest wymogiem administracyjnym i nijak się ma do wspólności majatkowej czarami wpisuje się osobę jako współwłaściciela z innych powodow np zniżek w ubezpieczeniu.

    Odpowiedz
  • Malkontentom z forum ...(2018-02-17 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    ... chętnie i za darmo odstąpię wszystkie ulgi związane z niepełnosprawnością ale łącznie z moim schorzeniem. Tak naprawdę te odliczenia są zwykłym ochłapem w porównaniu do odliczeń parlamentarzystów, którzy te ułomne ustawy uchwalili.

    Odpowiedz
  • mam pytanie:(2018-02-16 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    czy to jest jedynie propozycja (projekt) zmiany przepisów o uldze dla niepełnosprawnych, czy aktualny stan prawny? Bo artykuł jest z lipca ub. roku

    Odpowiedz
  • Beata(2018-02-16 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem inwalidką 1 gr. nie mam samoch, ani nie jestem wspólwłaścicielem ani nie mam opiekuna. Syn dowozi mnie do lekarzy i innych urzędów. Niesprawiedliwe że nie mogę odliczyć ulgi za przejazdy.

    Odpowiedz
  • Katarzyna(2018-02-11 21:57) Zgłoś naruszenie 00

    czyli czy dobrze rozumiem? że jeżeli mam dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawości i jestem współwłąscicielką samochodu a przez ponad 8 miesiecy musiałąm dojezdzac z córka na rehabilitację ok 50km w jedną stronę + czeste wyjazdy do spitala w odległóści ok 250 km w jedną stronę to będe mogła odliczyć te 2280zl od podatku?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Linda(2018-02-08 17:43) Zgłoś naruszenie 00

    ULGA ZE BOKI MOŻNA ZRYWAĆ Z ZACHWYTU😆NAJPIERW TO LUDZIE PRZELICZCIE SOBIE CZY WAM SIĘ OPŁACA TA ULGA BO KUPIENIE SAMOCHODU, OPŁATA SAMEGO OC TO KOSZT BEZ ULG-2000-3000-ZLOTY CHYBA NA ROK DO TEGO EKSPLOATACJA PLYNOW I PALIWO.TO LEPIEJ BRAĆ FAKTURY CZY PARAGONY NA TARYFĘ I MAJĄ CO CHCĄ URZEDASY

    Odpowiedz
  • Ola(2018-02-06 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    mam orzeczenie II grupę O2P. mam samochód ,ale nie mam prawa jazdy, wozi mnie małżonek. Byłam na turnusie rehabilitacyjnym, gdzie zawiózł mnie mąż. Co mogę odliczyć od podatku? czy tylko ulgę za pobyt , czy również przejazd samochodem?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cyla(2018-02-01 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czy zamiast paragonów za paliwo może być potwierdzenie przelewu dokonane na stacji benzynowej?

    Odpowiedz
  • Wioletta(2018-01-28 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanko czy nowe zmiany w uldze rehabitacyjnej w tym roku. 2018. za 2017 r tez dotyczy osoby ktore maja 3 grupe niepelnosprawnosci.prosze o pomoc

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ostrożny(2018-01-22 13:33) Zgłoś naruszenie 132

    POWOLI Ta ulga to tylko dla niepełnosprawnych o dochodzie rocznym poniżej 10.080 zł. Autor wprowadza swiadomie w błąd?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz