statystyki

Paliwo, polisa, przeglądy i naprawy. Wszystko w ramach ulgi rehabilitacyjnej

autor: Łukasz Zalewski11.10.2017, 07:21; Aktualizacja: 11.10.2017, 08:29
WSA w Łodzi był tego samego zdania, co fiskus.

WSA w Łodzi był tego samego zdania, co fiskus.źródło: ShutterStock

Kto dojeżdża autem na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne, może odliczyć od dochodu do opodatkowania wydatki na paliwo, ubezpieczenie OC, koszty napraw i przeglądów – orzekł NSA.

Sprawa dotyczyła małżonków, którzy we wspólnym zeznaniu rocznym PIT wykazali wydatki poniesione na cele rehabilitacyjne w wysokości 2280 zł. W praktyce chodziło o korzystanie z samochodu na dojazdy na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne.

Na wezwanie naczelnika urzędu skarbowego małżonkowie przedstawili wiele dokumentów, w tym: zaświadczenia potwierdzające korzystanie z zabiegów rehabilitacyjnych, karty leczenia szpitalnego, orzeczenie o niepełnosprawności, dowód rejestracyjny samochodu. Dołączyli także wyliczenia kosztów dojazdów na zabiegi, polisę OC oraz faktury potwierdzające przeglądy i naprawy samochodu (m.in. wymiana alternatora, zakup oleju, koszty przeglądu z wymianą filtrów).


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Jak(2017-10-11 09:47) Zgłoś naruszenie 42

    Znowu Sąd musi bronić obywatela przed zapędami fiskalnymi Państwa. A co będzie jak Sądy zostaną zawłaszczone przez P i S ? naród beknie!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane