Majątek żony też może generować koszty, które przedsiębiorca odliczy od podatku

autor: Katarzyna Jędrzejewska25.07.2017, 16:00
Przedsiębiorca będzie mógł zaliczyć bezpośrednio do kosztów podatkowych czynsz oraz wydatki na remont, jeżeli w istocie będą one mieć charakter wydatków remontowych.

Przedsiębiorca będzie mógł zaliczyć bezpośrednio do kosztów podatkowych czynsz oraz wydatki na remont, jeżeli w istocie będą one mieć charakter wydatków remontowych.źródło: ShutterStock

Przedsiębiorca może wynająć od żony nieruchomość, a czynsz najmu oraz koszty adaptacji i remontu odliczyć od przychodu, jeżeli faktycznie służą one prowadzonej przez niego działalności gospodarczej – potwierdził dyrektor KIS.

Chodziło o podatnika, który zamierzał wynająć od żony zabudowany grunt, należący do jej majątku osobistego. Zamierzał je przeznaczyć na magazyny oraz biuro swojej firmy. Oboje planowali ustalić czynsz najmu na poziomie cen rynkowych. Wcześniej jednak przedsiębiorca musiał przystosować nieruchomość do prowadzonej przez siebie działalności, w tym wyremontować zabudowania.

Jego wątpliwość dotyczyła tego, czy będzie on mógł odliczyć od przychodu poniesione wydatki, w tym i czynsz.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane