CIT: Szykują się zmiany dla największych firm. Najważniejsze założenia rządowego projektu

autor: Katarzyna Witwicka06.07.2017, 07:00
Wdrożenie założeń projektu wiąże się ze zniesieniem tajemnicy skarbowej w stosunku do niektórych danych ujawnionych przez firmy w zeznaniach podatkowych. Te będą publikowane w terminie do końca września roku następującego po zakończeniu roku podatkowego danego podatnika.

Wdrożenie założeń projektu wiąże się ze zniesieniem tajemnicy skarbowej w stosunku do niektórych danych ujawnionych przez firmy w zeznaniach podatkowych. Te będą publikowane w terminie do końca września roku następującego po zakończeniu roku podatkowego danego podatnika.źródło: ShutterStock

Jeśli posłowie przegłosują projekt, najwięksi rynkowi gracze zostaną poddani dodatkowej presji. Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wprowadza regulacje, które zezwalają na publikację danych podatkowych największych podatników CIT.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • http://netpoint.systems(2017-07-07 10:51) Zgłoś naruszenie 00

  Ciekawe jak bardzo razem z tym rozrośnie się biurokracja budżetowa .....

  Odpowiedz
 • re(2017-07-06 11:46) Zgłoś naruszenie 20

  a kiedy poslowie zajmą się SPÓLDZIELNIAMI MIESZKANIOWYMI i tajno-komustycznymi pensjami prezesów?

  Odpowiedz
 • pikuś (2017-07-06 09:06) Zgłoś naruszenie 33

  Może mi ktoś wyjaśnić jak to ma wpłynąć na te duże przedsiębiorstwa?! Co to dla nich za różnica, czy ludzie będą wiedzieć, że nie płacą podatku, skoro wszystko robią w ramach prawa? Niech rząd zlikwiduje CIT i dowali 2 % podatku od przychodu i po problemie, bo tak się tylko ośmiesza.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane