statystyki

Szykuje się kolejna rewolucja podatkowa. Z ulgi na złe długi będzie także w PIT i CIT

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska31.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 31.07.2017, 08:37
podatki, rachunki, dokumenty

Resort rozwoju zamierza również ujednolicić wzory informacji (składają je osoby fizyczne) i deklaracji (składanych przez osoby prawne) dotyczących podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego.źródło: ShutterStock

Ulga na złe długi będzie także w PIT i CIT, a z tej, która jest już w VAT, będzie łatwiej korzystać. Sprawozdania finansowe trzeba będzie przechowywać przez pięć lat.

Ministerstwo Rozwoju wraca do zmian, które planowało w ubiegłym roku, ale które ostatecznie nie zostały przyjęte. Pracuje nad nimi we współpracy z resortem finansów.

Czas wykonać plan

Zmiany są konieczne, aby wykonać Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjęty przez rząd w połowie lutego 2016 r. Jednym z jego założeń jest zmniejszenie biurokracji w ustawach podatkowych. Pierwszą przymiarką do tego był ubiegłoroczny projekt ustawy o uproszczeniach podatkowych dla przedsiębiorców, która miała być częścią Konstytucji biznesu (pisaliśmy o tym w artykule „Fiskus złagodnieje, obciążenia dla przedsiębiorców spadną”, DGP nr 224/2016).

Tamten projekt ustawy podatkowej nie został przyjęty, ale resort rozwoju nie zrezygnował z jego podstawowych założeń i większość przeniósł do nowego projektu. Zmiany są planowane niemal w każdej ważniejszej ustawie podatkowej.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • raf(2017-08-01 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Z ulgi na złe długi będzie także w PIT i CIT"... I to w tytule??? Ktoś to weryfikuje przed opublikowaniem?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane