statystyki

Szykuje się kolejna rewolucja podatkowa. Z ulgi na złe długi będzie także w PIT i CIT

autor: Mariusz Szulc, Agnieszka Pokojska31.07.2017, 07:52; Aktualizacja: 31.07.2017, 08:37
podatki, rachunki, dokumenty

Resort rozwoju zamierza również ujednolicić wzory informacji (składają je osoby fizyczne) i deklaracji (składanych przez osoby prawne) dotyczących podatków: od nieruchomości, rolnego i leśnego.źródło: ShutterStock

Ulga na złe długi będzie także w PIT i CIT, a z tej, która jest już w VAT, będzie łatwiej korzystać. Sprawozdania finansowe trzeba będzie przechowywać przez pięć lat.

Ministerstwo Rozwoju wraca do zmian, które planowało w ubiegłym roku, ale które ostatecznie nie zostały przyjęte. Pracuje nad nimi we współpracy z resortem finansów.

Czas wykonać plan

Zmiany są konieczne, aby wykonać Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjęty przez rząd w połowie lutego 2016 r. Jednym z jego założeń jest zmniejszenie biurokracji w ustawach podatkowych. Pierwszą przymiarką do tego był ubiegłoroczny projekt ustawy o uproszczeniach podatkowych dla przedsiębiorców, która miała być częścią Konstytucji biznesu (pisaliśmy o tym w artykule „Fiskus złagodnieje, obciążenia dla przedsiębiorców spadną”, DGP nr 224/2016).

Tamten projekt ustawy podatkowej nie został przyjęty, ale resort rozwoju nie zrezygnował z jego podstawowych założeń i większość przeniósł do nowego projektu. Zmiany są planowane niemal w każdej ważniejszej ustawie podatkowej.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • raf(2017-08-01 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    "Z ulgi na złe długi będzie także w PIT i CIT"... I to w tytule??? Ktoś to weryfikuje przed opublikowaniem?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane