Ustalenie, w którym kraju ma być VAT, wcale nie takie proste

autor: Patrycja Dudek22.03.2017, 07:19; Aktualizacja: 22.03.2017, 08:33
VAT

Spółka polska wystawiała natomiast na rzecz cypryjskiego partnera faktury za usługi reklamy, obsługi, dostarczania informacji i przetwarzania danych.źródło: ShutterStock

Mimo wyroku unijnego trybunału w sprawie spółki Welmory Naczelny Sąd Administracyjny wciąż nie rozstrzygnął, czy usługi świadczone przez nią na rzecz cypryjskiego kontrahenta powinny być opodatkowane w Polsce.

Sprawa wróciła z powrotem do organów podatkowych. A ciągnie się już od wielu lat. 16 października 2014 r. zajmował się nią Trybunał Sprawiedliwości UE (sygn. akt C-605/12).

Na rzecz cypryjskiego partnera

W sprawie Welmory sp. z o.o. fiskus zarzuca spółce błędne rozliczenie VAT od usług świadczonych na rzecz przez cypryjskiego kontrahenta (Welmory Ltd).

Polska spółka rozliczyła je bowiem jako świadczenie usług poza terytorium kraju (art. 28b ust. 1 ustawy VAT). Fiskus natomiast uważał, że podatek powinien zostać zapłacony w Polsce, bo Welmory wykonała usługi na rzecz tutejszego, stałego miejsca prowadzenia działalności przez cypryjską spółkę (art. 28b ust. 2 ustawy VAT).


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane