statystyki

Ustalenie, w którym kraju ma być VAT, wcale nie takie proste

autor: Patrycja Dudek22.03.2017, 07:19; Aktualizacja: 22.03.2017, 08:33
VAT

Spółka polska wystawiała natomiast na rzecz cypryjskiego partnera faktury za usługi reklamy, obsługi, dostarczania informacji i przetwarzania danych.źródło: ShutterStock

Mimo wyroku unijnego trybunału w sprawie spółki Welmory Naczelny Sąd Administracyjny wciąż nie rozstrzygnął, czy usługi świadczone przez nią na rzecz cypryjskiego kontrahenta powinny być opodatkowane w Polsce.

Sprawa wróciła z powrotem do organów podatkowych. A ciągnie się już od wielu lat. 16 października 2014 r. zajmował się nią Trybunał Sprawiedliwości UE (sygn. akt C-605/12).

Na rzecz cypryjskiego partnera

W sprawie Welmory sp. z o.o. fiskus zarzuca spółce błędne rozliczenie VAT od usług świadczonych na rzecz przez cypryjskiego kontrahenta (Welmory Ltd).

Polska spółka rozliczyła je bowiem jako świadczenie usług poza terytorium kraju (art. 28b ust. 1 ustawy VAT). Fiskus natomiast uważał, że podatek powinien zostać zapłacony w Polsce, bo Welmory wykonała usługi na rzecz tutejszego, stałego miejsca prowadzenia działalności przez cypryjską spółkę (art. 28b ust. 2 ustawy VAT).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane