statystyki

MF wymienia szefów departamentów podatkowych

autor: Mariusz Szulc02.02.2017, 07:36; Aktualizacja: 02.02.2017, 08:18
Nowi dyrektorzy departamentów to doświadczeni specjaliści – zapewnia MF.

Nowi dyrektorzy departamentów to doświadczeni specjaliści – zapewnia MF.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Ministerstwo Finansów wymienia swoją kadrę kierowniczą. Od wczoraj nowych dyrektorów mają departamenty: VAT, podatków dochodowych i systemu podatkowego.

To kolejna zmiana w ścisłym kierownictwie resortu po tym jak 30 stycznia br. poinformowano o dymisji wiceministra Wiesława Jasińskiego. Miała być ona złożona z powodów osobistych. Wczorajszy komunikat resortu pojawił się kilka godzin po plotkach o czystce we wszystkich departamentach podatkowych. Nieoficjalnie sugerowano, że mogła mieć ona związek z niezadowalającymi wynikami uszczelniania systemu fiskalnego.

Nowi dyrektorzy departamentów to doświadczeni specjaliści – zapewnia MF. Podkreśla, że są to „ osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych”

Nowym szefem Departamentu Systemu Podatkowego został Filip Świtała – prawnik, specjalista w dziedzinie doradztwa podatkowego. Doradzał w firmach wiodących na europejskich rynkach. W Komisji Europejskiej zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Radość (2017-02-02 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    No nareszcie prawdziwi DORADCY PODATKOWI z wiedzą o różnych podatkach a nie tacy malowani, którzy dostali tytuł za zasiadanie w komisji z ramienia MF!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane