Skarbówka żąda 24 mln zł od właścicieli Reserved

autor: Mariusz Szulc23.01.2017, 07:11; Aktualizacja: 23.01.2017, 09:56
Reserverd

Reserverdźródło: Wikimedia Commons

Firma odzieżowa LPP zawyżała koszty podatkowe w 2012 r. – twierdzi gdański urząd kontroli skarbowej. Żąda uregulowania wielomilionowych zaległości wraz z odsetkami za zwłokę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • patriae(2017-01-23 10:22) Zgłoś naruszenie 2625

    Niech się patałachy wezmą za zagraniczne sieci, a nie łupią wiecznie polskie firmy... Po to się wybiera władzę, żeby chroniła rodzimy biznes, a nie jeszcze utrudniała. Jak polskie firmy mają się stać potentatami na rynku EU, jak rząd, który z założenia ma pomagać jeszcze im przeszkadza...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qqryq(2017-01-23 15:40) Zgłoś naruszenie 276

    To trochę skok na kasę. Firma działała jawnie i jak czytamy w opinii wielu ekspertów zgodnie z prawem. Optymalizacja podatków jakkolwiek byśmy ją oceniali z etycznego punktu widzenia to wykorzystywanie luk w prawie, a nie działanie poza jego granicami. W kraju przyjaznym przedsiębiorcy fiskus powinien poinformować podatnika, że nie zgadza się z jego interpretacją przepisów i ewentualnie zażądać zaprzestania takiej czy innej działalności, dając czas na naprawę. Ale wiadomo łatwiej dowalić, wyegzekwować do upadłości, a potem w razie przegranego odwołania zwrócić kasę bankrutom, którzy w miedzyczasie wypadli z rynku. Brzmi znajomo?

    Odpowiedz
  • x(2017-01-23 20:37) Zgłoś naruszenie 156

    Kolejna polska firma do wykończenia.

    Odpowiedz
  • gfdgfdgfd(2017-01-25 00:02) Zgłoś naruszenie 74

    "Apeluje też do innych firm, aby z całej tej sprawy wyciągnęły wnioski również dla siebie. " Wniosek jest jeden: wyper...ć do innego kraju, gdzie przedsiębiorstwa nie są traktowane jak kury na fermie,

    Odpowiedz
  • LogikaPodpowiada(2017-01-25 12:09) Zgłoś naruszenie 46

    Łapy bym pourywał tym głupim urzędasom którzy nie rozumieją kąbinowania w majestacie prawa.

    Odpowiedz
  • podatnik(2017-01-27 20:45) Zgłoś naruszenie 43

    najlepsze w tym jest to, że firmę zakłada się w jednym celu - w celu zarabiania pieniędzy a nie w celu płacenia podatków. A co za tym idzie, właściciel firmy aby zarobić musi podejmować różne czynności, które temu służą. Jedni zwalniają pracowników, inni kupują Mercedesy a jeszcze inni zakładają spółki w rajach podatkowych. Rzecz jasna fiskusowi się to nie podoba bowiem wychodzi jak widać z założenia, że właściciel ma robić tak by płacić jak najwięcej podatków a nie budować kapitał firmy. I z jednej strony mamy patologię, która wyciąga z kieszeni podatnika jak najwięcej by misiewicze mieli za co balować a z drugiej strony mamy podatników, którzy zamiast rozwijać swoje firmy, kombinują jak schować swoje pieniądze przed misiewiczami. Sam prowadzę firmę i krew mnie zalewa jak widzę co się dzieje. Dla przykładu kupując samochód muszę zapłacić VAT, ale nie mogę go odliczyć, choć ustawa o VAT zakładała co innego. Mało tego. Raz zapłacony VAT muszę ponowić w dniu sprzedaży samochodu. Płacę więc podwójnie. Rejestrując spółkę w Niemczech, samochód odpisuję w 100%. Mało tego, miesięcznie mam 660 euro dochodu zwolnionego z podatku! Pytam więc dlaczego polskie rządy robią wszystko by zachęcać nas do uciekania z firmami za granicę? Dlaczego nie może być normalnie?

    Odpowiedz
  • dex(2017-01-29 11:12) Zgłoś naruszenie 02

    Wygrają w każdym międzynarodowym Trybunale przeciwko Państwu polskiemu.

    Odpowiedz