statystyki

Cztery kraje unijne to raje podatkowe

autor: Mariusz Szulc14.12.2016, 07:55; Aktualizacja: 14.12.2016, 08:29
oszczędzanie, pieniądze, monety

W zestawieniu znalazło się pięć krajów europejskich, w tym cztery unijneźródło: ShutterStock

Na liście 15 czołowych rajów podatkowych przygotowanej przez brytyjską organizację dobroczynną Oxfam znalazły się Holandia, Irlandia, Cypr i Luksemburg.

Lista jest częścią raportu „Podatkowe bitwy – niebezpieczny światowy wyścig w obniżaniu podatków do zera”.

We wcześniejszych, tegorocznych zestawieniach Oxfam wyliczył m.in., że 50 największych amerykańskich spółek trzyma w rajach 1,4 bln dol. oraz że 62 najbogatszych ludzi świata posiada więcej niż reszta populacji.

Tym razem organizacja skupiła się na rajach podatkowych. Zastosowała przy tym własne kryteria, krytykując oficjalne listy, tworzone zgodnie ze wskazówkami Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, że nie są one obiektywne.

W zestawieniu znalazło się pięć krajów europejskich, w tym cztery unijne (Szwajcaria, Cypr, Irlandia, Luksemburg i Holandia). O mały włos byłaby też  Belgia.

Lista rajów podatkowych według Oxfam


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sn(2016-12-14 11:16) Zgłoś naruszenie 81

    A gdzie byli przez tyle lat w Brukseli UE te "uczciwki "nauczyciele demokracji, solidarności, sprawiedliwości, moralności co dobre i złe, kanały przekrętów podatkowych (pod nadzorem Junkersów,Timermansów, Szulców ,ANGELA !!!!) przecież to hipokryzja do n tej potęgi. To gorsze morale niż w kołchozie sojuza , bo tam za takie przekręty to spadały łby, lepszym wydaniu to był sybir -kolonia karna. Oni myślą ,że w UE mają ludy ciemniaków, którym można wciskać ten kit rozpasanych elit Brukseli,nie słuchają żadnych uwag ,zachowują się jakby byli w oderwanych sferach, głoszą bzdety o swojej nie omylności . Tak skończyć się może ten układ ,że szkodą dla wszystkich !!!!.

    Odpowiedz
  • Yaca(2016-12-14 13:06) Zgłoś naruszenie 30

    D. Trump wydał na kampanię wyborczą 100 mln, a H. Clinton 2 mld (dwadzieścia razy więcej), to kto z nich jest bogatszy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane