statystyki

Nieruchomości w spadku: Znacznie niższa cena powinna budzić wątpliwości

autor: Łukasz Zalewski19.01.2017, 07:23; Aktualizacja: 19.01.2017, 08:09
działka

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie zapadł w sprawie podatniczki, która odziedziczyła spadek po ojcu. Orzeczenie sądu rejonowego stwierdzające nabycie spadku uprawomocniło się 24 grudnia 2015 r.źródło: ShutterStock

Jeżeli w operacie szacunkowym dla sąsiedniej działki cena jest czterokrotnie niższa niż wartość wskazana przez samego podatnika, to urząd powinien powołać biegłego.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie zapadł w sprawie podatniczki, która odziedziczyła spadek po ojcu. Orzeczenie sądu rejonowego stwierdzające nabycie spadku uprawomocniło się 24 grudnia 2015 r. Wtedy powstał też obowiązek w podatku od spadków i darowizn. Kobieta złożyła więc zeznanie SD-3, w którym wykazała odziedziczony udział w działce i budynku mieszkalnym oraz określiła ich wartość. Kilka dni później złożyła korektę, dodając nabycie udziału w części obory i szopy. Wskazała także inną wartość rynkową działki i budynku.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Noszowy(2017-01-20 18:38) Zgłoś naruszenie 60

    No i...? Pełne zwolnienie z podatku od spadków (I grupa), a więc wartośc może być zerowa - nie ma wpływu na wysokość wymiaru podatku, bo podatku takiego NIE BĘDZIE. A może będzie...?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane