statystyki

Nieruchomości w spadku: Znacznie niższa cena powinna budzić wątpliwości

autor: Łukasz Zalewski19.01.2017, 07:23; Aktualizacja: 19.01.2017, 08:09
działka

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie zapadł w sprawie podatniczki, która odziedziczyła spadek po ojcu. Orzeczenie sądu rejonowego stwierdzające nabycie spadku uprawomocniło się 24 grudnia 2015 r.źródło: ShutterStock

Jeżeli w operacie szacunkowym dla sąsiedniej działki cena jest czterokrotnie niższa niż wartość wskazana przez samego podatnika, to urząd powinien powołać biegłego.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie zapadł w sprawie podatniczki, która odziedziczyła spadek po ojcu. Orzeczenie sądu rejonowego stwierdzające nabycie spadku uprawomocniło się 24 grudnia 2015 r. Wtedy powstał też obowiązek w podatku od spadków i darowizn. Kobieta złożyła więc zeznanie SD-3, w którym wykazała odziedziczony udział w działce i budynku mieszkalnym oraz określiła ich wartość. Kilka dni później złożyła korektę, dodając nabycie udziału w części obory i szopy. Wskazała także inną wartość rynkową działki i budynku.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Noszowy(2017-01-20 18:38) Zgłoś naruszenie 60

    No i...? Pełne zwolnienie z podatku od spadków (I grupa), a więc wartośc może być zerowa - nie ma wpływu na wysokość wymiaru podatku, bo podatku takiego NIE BĘDZIE. A może będzie...?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane